Cilt Bakımı Ve Güzellik
Lavanta kürü ve maya maskesi

İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için maske tarifleri ile evde doğal malzemeler kullanarak sivilce kremi elde edebilirsiniz. Cilt sorunları için önerdiği maske tarifleriyle başarılı sonuçlar elde eden İbrahim Saraçoğlu, sivilce problemi yaşayanlar için oldukça etkili maske tarifini açıklıyor.

İbrahim Saraçoğlu Maya Maskesi

  • 1 paket kuru maya
  • Su

Kuru maya bir kase içine boşaltılır ve üzerine krem kıvamını tutturana kadar azar azar su eklenir. Karışımın çok cıvık olmamasına dikkat ederek maske hazır hale getirilir ve göz çevresi hariç tutularak cilde uygulanır. 1 dakika ciltte tuttuktan sonra bol su kullanarak ciltten temizlenir. Haftada 2 gün düzenli olarak uygulandığında sivilceler üzerinde olumlu etkileri vardır.

İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü Maskesi

  • 5 gr lavanta
  • 1,5 bardak su

Suyu kaynatarak içine lavantaları atın ve kısık ateşte 10 dakika daha kaynatın. Sürenin sonunda ocağın altını kapatıp 10 dakika demlenmesini bekleyin. Karışım ılıdığında lavantaları süzün ve suyunu ılık şekilde tüketin. 2 günde 1 bardak şeklinde düzenli olarak tüketildiğinde sivilceler üzerinde etkilidir.

Sivilceleri Geçiren Maden Suyu Maskesi

  • 1 kahve fincanı maden suyu
  • 1 kahve fincanı doğal elma sirkesi

Elma sirkesi ve maden suyunu karıştırıp sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sivilcelerinizin üzerine pamuk yardımıyla sürün ve yarım saat beklettikten sonra temizleyin. Maskede kullandığınız elma sirkesinin içeriğinde asetik asit bulunmamalıdır.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu tarafından aktarılan bilgiler ışığında cildinizdeki sivilcelerden kısa sürede kurtulmanız mümkün. İltihaplı sivilceler üzerinde etkili olan soğan kürü, kısa süre içinde sivilcelerinizi kurutacaktır. Kuru soğanın suyunu çıkarıp günde 2 defa sivilcelerinizin üzerine pamuklu kürdan yardımıyla sürdüğünüzde sivilcelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Sivilce tedavisinde maske ve kürlere ek olarak bazı alışkanlıklarınızı da değiştirmeniz gerekmektedir. Asitli ve yağlı gıdalar sivilce oluşumunu tetikleyen en büyük etkendir. Sivilce tedavisinde ilaç kullanımı kesinlikle doktor kontrolünde gerçekleşmelidir. İlaçları doktorunuza danışmadan kullanmanız organ kayıplarına varan olumsuz durumlara yol açabilir.  Sivilce ilaçlarını konusunda hassas davranmanız gerekmektedir. Olumsuz bir çok örnek, sivilce ilacının doktor kontrolü haricinde kullanımı durumlarında böbrek iflası gibi organ kayıpları yaşandığını kanıtlamaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız