Cilt Bakımı Ve Güzellik
İbrahim Saraçoğlu nasır tedavisi

Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen nasır tedavisi yöntemleri kısa süre içinde nasır problemini ortadan kaldırıyor. Bitkisel yöntemlerle ağrı ve acı hissetmeden nasır tedavisi uygulayan İbrahim Saraçoğlu, bu rahatsızlık için 2 farklı tedavi yöntemi sunuyor.

İbrahim Saraçoğlu Ananas Tedavisi

1 dilim ananas gece yatmadan önce nasırın üzerine yerleştirilerek bant yardımıyla sabitlenir. Tüm gece nasırın üzerinde duran ananas, sabah olduğunda nasırın üzerinden alınır ve nasırlı bölge 15 dakika süreyle ılık suyun içinde bekletilir. Ardından yavaşça nasır törpülenir. Bu tedavi yöntemi haftada 2 yada 3 kez tekrarlanabilir.

İbrahim Saraçoğlu İncir Tedavisi

1 adet incir iki eşit parçaya bölünerek nasırlı bölgenin üzerine koyulur. Bant yardımıyla sabitlenerek tüm gece nasırın üzerinde durması sağlanır. Sabah olduğunda inciri çıkararak nasırlı bölge 15 dakika ılık suyun içinde bekletilir. Ardından nasırlı kısım yavaş hareketlerle törpülenir. Haftada 2 yada 3 kez uygulanmasında sakınca yoktur.

Nasır Nedir?

Nasır, temelde vücudun geliştirmiş olduğu bir savunma mekanizmasıdır. Derinin sürtünme ve basınca maruz kalan bölgelerinde kalınlaşma meydana gelir. Bu bölgede ölü deri hücreleri birikerek keratin tabakası oluştururlar. İlerleyen evrelerde nasır altındaki hücreler iltihaplanır ve ağrılar başlar.

Aşırı durumlarda nasır doktora gösterilmelidir. Nasır tedavisine başlamadan önce nasıra sebep olan faktörler belirlenmeli ve düzeltilmelidir. Genellikle kötü ayakkabı seçimi nasır oluşmasına sebep olmaktadır. Ayakkabınız nasır oluşumuna sebep oluyorsa değiştirmeniz gerekmektedir.

Nasırı keserek çıkarmak yapılmaması gereken hareketlerin başında gelir. El ve ayaktaki nasırın kesilmesi enfeksiyon kapma riskini de beraberinde getirir. Enfeksiyon kapan cildiniz daha büyük sağlık problemlerine yol açacaktır. Nasır kesilirken sağlıklı derilerin de kesilmesi kangrene varan sonuçlar doğurabilir.

En etkili nasır tedavisi yöntemi doktora başvurmak ve doktorun önerilerini uygulamaktır. Doktorunuzun önermediği ilaç ve kremleri nasır üzerine uygulamayın.

Nasıra Neden Olan Faktörler

  • Ayağı sıkan dar ayakkabılar
  • Ayak yapınızla uyuşmayan ayakkabılar
  • Sürekli yüksek topuklu ayakkabı kullanımı
  • Sürekli yalın ayak yürümek
  • Ayak ve parmakların kemikli yapıya sahip olması
  • Yürüme bozuklukları

Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen Ayak Mantarı Tedavisi tariflerine de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız