Cilt Bakımı Ve Güzellik
İbrahim Saraçoğlundan Göz altı morlukları için tarifler

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen maske ve kürler ile gözaltı morluklarının tedavisi mümkün hale geliyor. Göz altında oluşan koyu ve mor halkalar bu tarifler sayesinde kısa zaman içinde giderilebiliyor. Şifalı bitkiler ile hazırlanan İbrahim Saraçoğlu maskeleri ile göz çevresi sorunlarından kurtulacaksınız.

Gözaltı Morlukları İçin Çay Kürü

Gözaltı morlukları için ıhlamur, zambak ve lavanta ile çay hazırlayabilirsiniz. Bu çay kürleri gözaltı bölgesindeki mor halkalar, torbalar ve yorgunluk izlerini önleyecektir. Herhangi birini tercih edip 1 çay bardağı kaynamış suya 1 tutam ilave edip 10 dakika demleyin. Soğumaya başladığında pamuk yardımıyla göz kapaklarınızı kapatıp 10 dakika bu şekilde bekleyin.

Gözaltı Morlukları için Ebegümeci

1 tutam ebegümecini ezin ve elma suyu ilave edip tülbent yada gazlı bez ile göz kapaklarınızın üzerine koyun. 15 dakika kadar bu şekilde uzanıp beklemeniz yeterlidir.

Doğal Yağlar

Buğday yağı ve avokado yağını haftada 2 kere gözaltı bölgesine uygulayabilirsiniz. Yağdan 1 damla alıp göz etrafına masaj yapabilirsiniz. Elma kabuklarını göz altına koyup dinlendirmek ve yoğurt suyunu göz çevresine masajla yedirmek de morluklara iyi gelecektir.

Lavanta Çayı

Aktardan alacağınız lavanta çayını 10 dakika demleyin ılıtın. Daha sonra pamuğu çaya bandırın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika kalana kadar uzanıp bekleyin. Ardından gözlerinize mutlaka göz kreminizi uygulayın.

Siyah Çay Kürü

Poşet çayı 1 cezvede 15 dakika demleyin. Sonrasında pamuğu çaya bandırıp fazlalığını attıktan sonra göz kapaklarına koyun ve 10 dakika dinlenin.

Patates Kürü

Çiğ patates ile yapılan bu kür oldukça basit. Çiğ patateslerin kabuklarını soyun ve yuvarlak şekilde iki dilim kesin. İki dilim göz kapaklarınıza koyun ve bu şekilde 15 dakika uzanın. Daha sonra göz kapaklarınızı ılık su ile temizleyin.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız