Cilt Bakımı Ve Güzellik
İbrahim Saraçoğlundan Tamamen doğal ayak mantarı tedavileri

Türk Alternatif Tıp dünyasının en başarılı ve bilinen isimlerinden biri olan İbrahim Saraçoğlu, her konuyla alakalı doğal ve faydalı tedavi yöntemleri geliştirdiği gibi; kişiler için oldukça rahatsız edici ve bir an önce kurtulmak istenen bir hastalık olan ayak mantarı için de iki farklı doğal tedavi yöntemi geliştirmiştir.

Ayak mantarının tedavi aşamasında Saraçoğlu’nun verdiği tarif uygulanıyorken; bir yandan da ıslak ayakla dolaşmamaya, uzun süreler boyunca ayakları kapalı tutmamaya, çok dar ve ayağı zorlayan ayakkabılar giymemeye ve ayakların aşırı terlemesine yol açacak sebeplerden uzak durmaya özen gösterilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu’nun ayak mantarı için ortaya çıkardığı tedavi yöntemleri

1) Aynısefa bitkisi ile yapılan ayak mantarı karşıtı kür

Malzemeler :

Yeteri kadar aynısefa bitkisi

İki bardak miktarında su

Hazırlanışı :

Aynısefa bitkisi suyun içerisine atılarak 10 dakika boyunca kaynatılmaktadır. Sonrasında altı kapatılan malzeme ılımaya bırakılır ve yeteri kadar ılıdığında öncelikle süzülerek daha sonra bu suyla ayaklar yıkanmaya başlanır. Yıkama esnasında özellikle parmak aralarının da yıkanmasına da özen gösterilmelidir. Bu tarifle alakalı ayak mantarındaki durumun ciddiyetine göre daha fazla suyla daha yoğun yıkama için aynı tarif bir leğen içerisinde hazırlanır ve ayaklar bu leğen içerisinde haftada 2 kez 15’er dakika boyunca bekletilmelidir.

2) Civanperçemi bitkisi ile yapılan ayak mantarı karşıtı kür

Malzemeler :

Bir bardak miktarındaki su

Yeteri kadar civanperçemi bitkisi

Hazırlanışı :

Ayaklara yetecek miktarda civanperçemi bitkisi, suya eklenip bir süre karıştırılarak kremsi bir kıvama getirilir. Hazır olarak bekletilen bu karışım, uyku sürecine geçmeden önce ayaktaki mantarlı alanlara nazikçe ve dikkatlice sürülür. Bu işlemin ardından ayaklar tülbentle dikkatli bir şekilde sarılır. Bu uygulama iki gün boyunca yapıldıktan sonra üçüncü gün duruma ara verilir, sonrasındaki iki gün yine üst üste uygulanarak mantar hastalığı geçene kadar bu doğal tedavinin uygulanmasının imkanı bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız