Hücre Yenileyici Maske

Hücre yenileyici güzellik maskesi sayesinde cildinizde oluşan gözeneklerin küçülmesini sağlayarak zamanla pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Hücre yenileyici maskeler zamanla cildinizdeki ölü derileri atarak cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Hücre yenileyici maske cildin yenilenmesi sonucunda cilt lekelerinin azalmasını sağlarken hücreleri de aktif hale getirerek yaşlanmayı geciktirir bu sayede cildin güzelleşmesini sağlar. Hücre yenilenmesi cilt sağlığı için çok önemlidir ve bu tarz maskelerin düzenli uygulanması gerekir.

Hücre Yenileyici Maske Tarifi

  • Bıldırcın yumurtası ( 1 adet )
  • Salatalık ( 1 adet )

Hazırlanışı: Küçük olan bıldırcın yumurtasını ince kabuğunu parçalamadan kırıp kaseye alın ve blenderda parçalanan salatalıkları bıldırcın yumurtasına ilave edin. İnce yapılı göz çevrenize hariç hazırlanan maskeyi tüm yüze yedirin ve 20 dakika süresince cildinizde bekletin ( hassas cilde sahip kişiler 10 dakika bekletmeli). 4 günde 1 cildinize hücre yenileyici maskeyi uygulayın ve 2 hafta sonrasında haftada 1 kereye düşürün.

Günden güne cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayan, Cilt hücrelerini yenileyen ve ölü deriyi atmaya yarayan maskeyi uygularken mutlaka güneş koruyucu uygulayarak cildinizi koruyun.

Ahmet Marankiden Hücreleri Yenileyen Maske

Ahmet Maranki’nin tarifini vermiş olduğu hücre yenileyici maske, cilt hücrelerin hızla yenilenmesini bu sayede cildin kadifemsi bir yapıya kavuşmasını sağlar.

  • Bal ( yarım tatlı kaşığı tahta kaşıkla eklenmeli )
  • Buğday yağı ( yarım tatlı kaşığı )
  • Kivi ( yarım )

Hazırlanışı: Cam rende ile yarım kiviyi rendeleyin ve içine tahta kaşıkla balı ve buğday yağını ilave edin. Hazırladığınız maskeyi güzelce karıştırıp temizlediğiniz cildinize masaj yaparak yedirin. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi yıkayarak temizleyiniz. Her akşam yatmadan uygulayabileceğiniz maskeyi 1 ay ihmal etmeden uyguladığınızda cildinizdeki farkı göreceksiniz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.