Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçların hızlı uzamasını sağlayan 8. eşsiz teknik.

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

Saçları ile sorun yaşamayan çok az bayan vardır, çoğu bayanın ya saçları dökülür, ya çabuk kırılır, ya aşırı kurudur veya yağlıdır. Bu nedenler saçların uzamasını engellediği gibi sağlıksız görünmesine de neden olur.

 

Hızlı saç uzatmak isteyenler için dışarıdan bakım yapmak şarttır. Fakat buna rağmen çoğu zaman sonuç elde edilmez. O zaman ortada yanlış giden bir sorun var. Cilt.net olarak hızlı saç uzatma tekniklerini sizler için makalemizde yazdık uygularsanız saçlarınızın çok daha saçlıklı şekilde uzayacaklarını görürsünüz.

 

Saçların Hızlı Uzaması için Uygulanacak Teknikler

  1. Protein ağırlıklı beslenen kişilerin saçları daha sağlıklıdır ve çok daha hızlı uzar. Vücut sağlığı sadece cilde değil saçlarında sağlığını etkiler. Bu açıdan düzenli olarak yumurta, süt ve et gibi protein içeren besinlerden yemelisiniz.
  2. Hemen Her makalemizde bundan bahsediyoruz. Sıcak su cildinize bile inanılmaz zarar verirken saçları ne hale getirdiğini düşünebiliyor musunuz? Saçların kurumasını sağlayan sıcak su çabuk kırılmalarını sağlar saç köklerini uyararak olması gereken sebum dengesini bozar. Bu yüzden saçlarınızı mümkün olduğunda ılık su ile yıkamalısınız.
  3. Şampuan ve saç kremi kullanıyorsanız şampuanı saç köklerine kremi de sadece saç uçlarına uygulayın. Çoğu bayan saç kremini saç köklerine de uyguluyor. Bu durum saçların dökülmesini sağlarken saç köklerini olumsuz etkileyerek uzama hızını yavaşlatır.
  4. Saç ürünlerini saçlarınıza uygularken hiçbir zaman seri ve sert hareketlerde bulunmayın. Çoğu şampuan reklamında saçlara şampuan her zaman parmak uçları ile yavaş bir şekilde uygulanır. bunun nedeni saç kökleri daha etkili şekilde uyarılır ve şampuan saça daha iyi etki eder.
  5. Su içmek saç sağlığı içinde oldukça mühim. Günde içilen 2 bardak su saç sağlığınız daha iyi olmasını sağlayarak güçlü ve parlak saçlara kavuşmanızı da sağlar.
  6. Saçlara uygulanan şekillendiriciler saçlarınızın düşmanı unutmayın. Saçlarınızı çok nadir maşa veya düzleştirici uyguluyorsanız mutlaka koruyucu bir ürün kullanmalı akabinde bakım yapmalısınız. Bu ürünler ısı içerikli olduklarından saçların kırılmasını ve kurumasını sağlar.
  7. Argan yağını evinizden eksik etmeyin ve saç köklerinden başlayarak tüm saça yedirin. Argan yağı saçın ihtiyacını karşılar saçı besler ve kırılmasını önler.
  8. Doğal tarifler ile vermiş olduğumuz saç uzatma yöntemleri‘ni uygularak saçların daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 13 Ocak 2015 - 8:00:24 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,