Cilt Bakımı Ve Güzellik
Hızlı zayıflamanın zararları nelerdir?

Hızlı Zayıflamanın Zararları

Fazla kilolardan kurtulmak için hızlı sonuç alan diyetler uygulamak ve vücudu zorlamak sağlığınızı bozabilmektedir. Yemek yemeden kilo vermeye çalışmak oldukça yanlış bir davranıştır ve kilo vermek uğruna hastalıklara davetiye çıkarabilirsiniz.

 

Fazla kilolardan bir an önce kurtulmak için diyet programlarını katılaştırmak veya aç kalmanıza gerek yoktur. Doğru şekilde kilo vermek ve sağlığınızı korumak istiyorsanız yavaşça ve istikrarlı bir şekilde kilo vermelisiniz.

 

Hızlı Kilo Vermenin Zararları Nelerdir

  • Hızlı kilo verdiğinizde kısa süreli olarak mutluluk duyacak ancak sonrasında gelen hasarlar sizi üzecektir. Daha mutsuz ve sağlıksız bir hale geleceksiniz. Bu sonuçla karşılaşmamak için doktor kontrolünde ve yavaş yavaş zayıflamalısınız.
  • Hızlı kilo vermek demir eksikliğine sebep olabileceğinden daha fazla üşümenize ve hareketsiz kalmanıza sebep olur. Hareketsiz kaldığınızda ise hızla kilo alırsınız.
  • Vücudun dengesi bozulacağı gibi yeme problemi de değişiklik gösterir. Diyeti bıraktığınız anda vücudunuz eski kiloya hızla geri dönecektir. Saçlarda ve vücutta değişiklikler hızlanır. Cilt kuruma yapar pullanır ve sivilcelenir. Saçlarda hızlı bir dökülme başlar.
  • Hızlı kilo veren kişilerin vücutları günlük sabit alınması gereken besini alamadı için bedeninin enerji ve direnci yol olmuş olur. Yeterli miktarda alınmayan karbonhidratlar, vitaminler, yağlar ve proteinler kilo vermenizi kolaylaştırırken saçlarınız ve vücudunuz eksi yönde etkilenir.
  • Kilo vermenin en etkili yöntemi gün içinde aldığınız kaloriden fazlasını yakmaktır. Yediğiniz yemeklerin kalorilerini hesaplayarak aynı oranda spor yapmak fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Aldığınız kaloriden fazlasını yaktığınızda ise zayıflamaya başlayacaksınız.

Yazar: Tarih: 21 Ekim 2014 - 12:10:27 Kategori: Diyet, Diyet Tarifleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,