Cilt Bakımı Ve Güzellik
Hangi içecekler hızlı kilo verdirir?

Kilo Verdiren İçecekler

Hızlı kilo verdiren içecekler ile fazla kilolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Diyet yaparken yediğiniz besinler kadar içtiğiniz içecekler de son derece önemlidir. Metabolizmayı hızlandıran içecekler tüketerek daha hızlı kilo verebilir ve kilo aldıran içeceklerden uzak durabilirsiniz.

Hızlı Kilo Verdiren İçecekler

Yeşil çay: Uzun zamanlardan beri yeşil çayın zayıflamaya katkıda bulunduğu bilinmektedir. Yeşil çay içinde bulunan maddeler vücudun yağ yakmasını sağlar ve yaşlanmanın etkilerini geciktirir. Günde 2 bardak limonlu yeşil çay tüketmek zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Meyve çayları:  Meyve çaylarının kalorisi çok azdır ve iştahınızı keserek fazla yemenizi önler. Su içme alışkanlığı bulunmayan kişiler meyve çayları ile su ihtiyacının bir bölümünü karşılayabilirler.

Yarım yağlı süt: Yarım yağlı süt tüketimi göbek bölgesindeki yağlanmanın önüne geçer ve düzenli kullanımda bel çevresinde incelme sağlar. Tokluk hissi veren yarım sağlı süt, günde 2 bardak içilmesi halinde zayıflamanıza katkıda bulunacaktır.

Filtre kahve: Filtre kahve tüketen kişilerin metabolizması hızlı çalışır ve konsantre olmaları daha kolaydır. Kolestrol ve hipertansiyonu bulunan kişiler günde 1 bardak içebilir kanser ve şeker hastalıklarından korumaya yardımcı olur.

Sebze Suları: Sebze suları oldukça sağlıklı içeceklerdir. Tokluk hissi veren sebze suları çok düşük kaloriler içerir. Antioksidan, mineral ve vitamin açısından da zengin olan sebze sularını hipertansiyon hastalarının tüketmesi çok fazla önerilmez.

Su: Sağlıklı bir bedene sahip olmak ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için günde 2 litre su tüketmeniz gereklidir. Su içmek kan dolaşımını hızlandırır ve metabolizmayı hızlandırır. Tok tutmasının yanında, ödem atmada ve kabızlık gibi ciddi sorunların oluşmasını engeller. Zayıflamaya en büyük yardımcı olan su vücutta dolaşan zararlı organizmalarında atılmasına destek verir.

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifi

  • 8 bardak demlenmiş yeşil çay
  • 1 adet dilimlenmiş mandalina
  • 1 avuç nane yaprağı

Malzemeleri belirtilen ölçülerde karıştırıp cam bir kavanoza koyun ve 1 gün dinlendirin. Ertesi gün hazır hale gelen karışımdan günde 1 bardak tüketin.

Metabolizmayı Hızlandıran İçecek Tarifi

  • 1 bardak ılık su
  • 1 çay kaşığı bal
  • 12 damla limon

Limon, bal ve ılık suyu karıştırıp kahvaltından 1 saat önce için. Her gün taze olarak yeniden hazırlamalı ve içmelisiniz. Metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız