Cilt Bakımı Ve Güzellik
Hintli Kadınların Güzellik Sırları

HİNTLİ KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI

Büyük gözlerinin içi parlayan Hintli kadınlar aynı zamanda hacimli ve kalın telli saçlarıyla da dikkat çekerler. Görsellik bakımından kusursuz gözüken Hintli kadınların güzellik sırları beslenme ve uyguladıkları kür ve maskelerden geçmektedir. Cilt.net olarak Hintli kadınların uyguladığı tüm yöntemleri sizler için araştırdık.

Hintli Kadınların Güzellik Sırları

1- Hintli kadınların saçlarının bu denli dolgun ve bakımlı gözükmesinin nedeni uyguladıkları saç derisi masajlarıdır. Bu masajları bitkisel yağlarla yapan Hintli kadınlar böylece saç derisini uyarıp hem çabuk uzamasını sağlıyorlar hem de saç dökülmeleri en aza indirgeniyor.

Hintli kadınlar zeytinyağı ve badem yağını sıklıkla kullanarak saç derisine masaj yapmayı ihmal etmiyorlar.

2- Hintli kadınlar Banyoda daha gergin ve canlı bir cilt oluşturmak için çiçek banyosunu sıklıkla kullanan Hintli kadınlar banyo yaptıkları küvetin içine papatya yağı, sandal ağacı yağı ve yasemin yağından 4er damla ilave ederek bitkisel yağların rahatlatıcı etkisinden faydalanmaktadırlar.

Cam şişeye 70 ml alkol ekleyin. Limon ağacı yağı, portakal yağı ve gül ağacı yağından alkole 10ar damla ilave edin. Şişeyi çalkalayın ve bir hafta bekletin. Süre sonunda üzerine 39ml su ilave ederek 15 gün tekrar dinlendirin. Süre dolduktan sonra bu karışımdan küvete çok az miktar ilave ederek kullanabilirsiniz.

Hintli Kadınların Akneye Karşı Uyguladıkları Maske

  • 2 tatlı kaşığı limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı lor ( lor tuzsuz olmalıdır)

Lor ve limon suyunu karıştırın ve cildinize kalın şekilde sürün 20 dakika sonra ılık su ile durulayın. Hintli kadınların uyguladıkları bu maskeyle ciltlerinde akne oluşumunu önledikleri bilinmektedir.

Hintli Kadınların Cildi Gerginleştiren Güzellik Sırrı

  • 2 det kayısı
  • 2 adet erik

Kayısı ve erik robot yardımıyla ezilir ve cilde sürülür. 10 dakika sonra yıkanarak nemlendirici sürülür. Hintli kadınlar bu maske ile birlikte ciltlerinin gerginleşmesini sağlayarak kolajen üretimini desteklemektedirler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız