Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bronzlaşmak için havuç ve havuç yağı kullanımı.

HAVUÇLA BRONZLAŞMA

Havuç faydalı bir besin olmasının yanı sıra bayanların vazgeçemediği bronzluğu doğal şekilde sağladığı için tercih edilen bir sebzedir. Havuç ağız yolu ile alındığında vücuda katkı sağlarken dışarıdan sürülerek uygulandığında ise bronzlaşmayı sağlar.

Havuçla Nasıl Bronzlaşılır?

Havuç yağı diğer kremlere ve bitkisel yağlara göre daha iyi bir bronzlaştırıcıdır.

  1. Etkili bir şekilde fakat sağlıklı bir biçimde bronzlaşmak istiyorsanız eşit ölçülerde havuç yağı ve kayısı yağını karıştırarak bu karışımı 3 günde bir cildinize uygulayın.
  2. Havucu sadece dışarıdan uygulayarak bronz olmak istemiyorsanız havuç yiyerek veya suyunu içerek de bronzluk yakalayabilirsiniz. Dışarıdan uygulanışına göre daha geç yanıt veren bir yöntem olsa da havuç tüketmekte bronz olmanızı sağlayan diğer bir yöntemdir.
  3. Havuç yağıyla birlikte kullanılan kakao yağı ve kayısı yağı gibi bitkisel yağlar kısa sürede bronzlaşmanızı sağlar. Cildinizi yüksek koruma faktörüne sahip kremlerle nemlendirdikten sonra bir müddet bekleyerek bu bitkisel yağların karışımını cildinize uygulayabilirsiniz.
  4. Havuçla yaptığınız bronzlaştırıcı yöntemlerin uzun süre kalıcı olması için yaptığınız bütün işlemleri cildinize kese yaptıktan sonra uygulayın. Aksi takdirde ölü deriler vücudunuzdan uzaklaştığında bronzluğunuzu da çok kolay bir şekilde kaybedersiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız