Cilt Bakımı Ve Güzellik
Hardal yağının saça faydaları ve saç için kullanımı

Hardal Yağının Saça Faydaları Neler?

Antik Yunanlılardan beri kullanılan hardal yağı birçok hastalığa şifa oluyor. İçinde omega – 3, magnezyum, protein, selenyum, demir, fosfor, lif, manganez, kalsiyum ve çinko bulunması saçların daha sağlıklı olmasını ve dış faktörlerden korunmasını sağlıyor.

 

Hardal Yağının Saça Faydaları Neler?

  1. İçinde omega – 3 yağ asitleri bulunan hardal yağı saçların daha güçlü, daha parlak ve daha kalın olmasını sağlar.
  2. Vücuda yeterli derecede omaga – 3 yağından alındığında saçlar daha hızlı ve daha sağlıklı büyür.
  3. Dışarıdan gelen problemlere karşı saçları koruyan selenyum maddesi saçın daha sağlıklı olmasını sağlar. Selenyum aynı zamanda saç dökülmesini yavaşlatır.
  4. Soğuk hava, güneş ışınları, saç şekillendirici aletler ve hava kirliliği saç sağlığını olumsuz etkilediğinden hardal yağı kullanımı gereklidir.
  5. Protein saçın ana maddesidir ve gerektiği kadar alınmadığında saçların sağlığı bozulur. Hardal yağında bulunan protein gün içinde alındığında yeterli derecede proteini vücuda sağlar.

 

Hardal Yağı Nasıl Kullanılır?

Hardal yağını saçlarınıza direk olarak uygulayabilirsiniz. Bir miktar avucunuza dökerek masaj yaparak saç köklerine ve tüm saça yedirin. Tüm saça masaj yaparak uygulamanız kan dolaşımını da hızlandıracağından daha iyi sonuç elde edersiniz. Yarım saat bekletip yıkamak yeterlidir.

 

Yazar: Tarih: 4 Aralık 2014 - 1:30:02 Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,