Hamilelik Sivilceleri

Hamilelik Sivilceleri

Gebelik döneminde hormonsal değişimler yaşandığı için bu dönemde sivilce oluşumu görülebilir. Hamilelik döneminde stres hormonların aşırı çalışması ve hormonal denge bozukluğu ciltte sivilce oluşumuna neden olur. Gebelikte ilaç kullanımı yasak olduğu için hamile bayanlarda sivilce tedavisi ilaç harici çözümlerle gerçekleştirilmektedir.

Hamilelik döneminde bayanlar ciltlerinin temizliğine daha fazla özen göstermek zorundadır. Hamileliğin ilk 16 haftasını geride bırakan bayanlar, doktorlarına danışıp sivilceleri için tedaviye başlayabilirler.

Hamilelik Sivilcesi Tedavisi

Hamilelikte sivilcelerle baş edebilmek için günde 2 kez yüzünüzü yıkamalısınız. Yüze uygulanan ürünler yağsız nemlendirici ve losyonlar olmalıdır. Hamilelikte oluşan sivilceler, sivilceleri yatıştıran ürünlerle kontrol altına alınabilir. Hamilelikte oluşan sivilceler ilk haftalarda sorun olur ancak ilerleyen haftalarda yağ salgısının azalmasıyla sorun olmaktan çıkar ve sivilceler kendiliğinden söner.

Tırnaklarınızı Koruyun

Hamilelik döneminde tırnaklar yumuşayarak incelir ve daha kolay kırılır. Bulaşık ve çamaşır yıkarken ellerinize plastik eldiven takmalı ve nemlendirici losyon ile el ve tırnaklarınızı nemlendirmelisiniz.

Avuç İçi Kızarıklığı

Avuç içinde kızarıklıkların oluşması karaciğer hastalığı habercisi olarak değerlendirilir ancak hamilelik döneminde de avuç içleri kızarabilir. Avuç içleri kızarmasıyla birlikte kaşıntılar oluştuysa nemlendirici kremler bu soruna çözüm olabilir. Nemlendirici uygulamasıyla dahi geçmeyen kaşıntı durumlarında doktora başvurmak gerekir.

Hamilelik Çatlakları

Gebelik döneminde karın, kalça ve göğüslerde çatlaklar oluşabilir. Cildin gerilmesi nedeniyle oluşan çatlaklar doğum öncesinde gümüş rengini alırlar ve bu çatlaklar kalıcı hale gelir. Çatlaklar bazı durumlarda aşırı derece yaygınlaşabiir. Bazı durumlarda ise anne adayları aşırı kilo almalarına rağmen ciltlerinde çatlak oluşmaz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.