Cilt Bakımı Ve Güzellik
hamilelik belirtisi

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

 

Gebeliği işaret eden belirtilerden herhangi biri yada bir çoğu gerçekleşmişse hamile olma olasılığınız var demektir. Hamilelik belirtisi görüldüğünde öncelikle eczaneden gebelik testi alıp durumdan emin olmalısınız. Eğer çok heyecanlı ve meraklıysanız limonla gebelik testi uygulayarak hemen şimdi hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

 

Limonla Gebelik Testi

 

Limonla gebelik testi evde basitçe hamile olup olmadığınızı ortaya çıkaran bir yöntemdir. Bir kap içine idrarınızı yaptıktan sonra 1 adet limonu ortadan ikiye kesin ve bir yarısını idrarın üzerine sıkın. Limon tortuları kabın dibine çökerse hamile olduğunuzu işaret eder. Tortular idrarın üstüne yüzerse hamile olmadığınızı gösterir.

 

Limonla gebelik testi doğru sonuçlar veriyor olsa da sadece merakınızı gidermek için uygulamanızı tavsiye ederiz. İlk fırsatta eczaneden gebelik testi satın alıp gebelik durumunuzu netliğe kavuşturmalısınız.

 

Hamilelik Belirtileri

 

Yorgunluk: Hamile kaldığınızda metabolizmanız hızlanır ve kendinizi halsiz hissedersiniz. Halsizlik, yorgunluk ve normalden fazla uyuma isteği hamilelik belirtileri arasındadır.

Meme Büyümesi: Hamileliğin ilk dönemlerinde hormonal değişimler göğüslerde büyüme ve hassasiyet yaratır. Bazı durumlarda göğüste ağrı da hissedilebilmektedir.

Mide Bulantısı Kusma: Hamilelik belirtileri arasında mide bulantısı ve kusma en belirgin belirtiler arasındadır. Özellikle sabah saatlerinde görülen bulantı ve kusma, kokulara karşı hassasiyet şeklinde devam eder.

İştah Açılması ve Tiksinme: Bazı yiyeceklerin kokusu ve tadı tiksinme isteği uyandırır. Sürekli açlık hissedersiniz ve canınız çeşitli besinleri aşırı şekilde isteyebilir.

Baş Dönmesi: Kan damarlarının genişlemesiyle tansiyonunuz düşer ve baş dönmesi yaşayabilirsiniz.

Duygusallık ve Sinirlilik: Hormonal değişimler ani ruh hali değişimlerine neden olmaktadır. Gülerken bir anda duygusallaşıp ağlayabilir yada olaylara karşı aşırı tepki verebilirsiniz.

Adet Gecikmesi: Hamilelik belirtileri arasında en güçlüsü olan gecikme, 1 haftayı aştığı zaman muhakkak test yaptırmalı ve hamileliğinizi kontrol etmelisiniz. Bazı durumlarda adet gecikmesi hamilelik dışında da gerçekleşebilir. Diğer belirtilerle birlikte adet gecikmesi görülüyorsa hamile olma olasılığınız yüksektir.

 

 

Yazar: Tarih: 15 Temmuz 2015 - 4:39:14 Kategori: Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,