Cilt Bakımı Ve Güzellik
Hacimli saçlar için ne yapmalı?

Hacimli Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Doğal parlaklık ve hacimli saçlar her bayanın arzuladığı bir şeydir. Hacimli saçlara sahip olmak için yapmanız gerekenler son derece basit. Sizler için önerdiğimiz uygulamalar ile kolayca hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Hacimli Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

 

Saçlarınızı sürekli aynı tarafa tarıyorsanız bazen değişiklik yapıp diğer tarafa doğru taramanız gerekmektedir. Saçların sürekli aynı tarafa doğru taranmasında saçlarda basık bir görünüm oluşur ve saçların düzleşmesine neden olur. Saçların her seferinde diğer tarafa taranması saçların daha hacimli olmasını sağlar.

 

Saçlarınızı sürekli temiz tutmanız gereklidir. Düzenli olarak yıkanan temiz saçlar daha hacimli bir görünüme sahip olur. Saçlarınızı önceden kremleyip sonra şampuanlarsanız saçlarınız daha hacimli olacaktır.

 

Saç kesiminiz saçlarınızın hacimli görünmesinde büyük önem taşır. Tek bir hizada kesilen saçlar canlı ve hacimli bir görünüm ortaya koyacaktır. Saçlarınızı kuruturken saç köklerine yönelmeniz kökleri havalandırmanız işinize yarayacaktır.

 

Banyoya girmeden 10 dakika önce bile saçlara yağ sürebilirsiniz. Kullanmanız gereken yağ ise Hindistan cevizi yağı ya da palmiye yağı; Bu yağları saçınıza masaj yaparak yedirin ve daha sonra durulayın.

 

Saçların yağlı olması durumlarında hacimli bir görünüm sağlanamaz. Kuru şampuan kullanarak yağdan arınabilirsiniz. Volüm veren ürünler ile saçlarınıza bakım yapın. Volüm veren ürünler saçlarınıza hacim verecek ve giderek saçlarınızın kalınlaşmasını sağlayacaktır.

 

Saç tellerinizin ince olması halinde saçlarınız hacimli görünmez. Vitaminler ve diğer saç bakım uygulamaları ile saç tellerinizi güçlendirebilir ve kalınlaştırıp daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza eskilerde kağıtla sardığımız şimdilerde ise çok pratik olan bigudilerle sarın. Hem saçlarınız maşanın ısıtıcı etkisi ile yanmaz hem de gür görünüp kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Unutulmamalıdır ki saçların en büyük düşmanı strestir.

Yazar: Tarih: 3 Eylül 2015 - 11:25:40 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,