Cilt Bakımı Ve Güzellik
Günlük bakım maskeleri

GÜNLÜK YÜZ BAKIMI

Günlük Bakım ; Gün içerisinde cildinizin gerildiğini veya yağlandığını hissedebilirsiniz. Dışarıdan gelen toz parçacıkları veya mikroplar cildinizi bakımsız gösterebilir. Günlük uygulayacağınız Yüz bakım maskeleri ile cildinizi yeniden canlandırabilirsiniz.

 

Günlük Bakım Maskeleri

Günlük Yüz Bakım Maskesi

 • 2 çay kaşığı kil
 • 3 çay kaşığı su

Kil ve ılık haldeki su karıştırılıp yüzün her bölgesine sürülür. Kurumaya başladığı an, yüzünüzde yanma gibi bir his duyabilirsiniz. 5 dakika sonra yıkanır. Kil maskesi cilde güzel bir şekilde duruluk sağlar. Kırışıklıkların açılmasını sağlar ve yüzün canlı gözükmesine neden olur. Kil maskesinin ardından yüzünüze nemlendirici bir krem uygulayabilirsiniz. Daha sonra makyajınızı yaparsanız; gittiğiniz her yerde adeta parlarsınız. Cildiniz sizden daha fazla dikkat çeker.

 

Günlük Yüz Bakım Maskesi

 • 1 yumurta
 • 1 çay kaşığı tuz

1 yumurtanın sarısı ve beyazı ayrılır. Bu bakım küründe sadece yumurtanın beyazı kullanılır. Yumurta akının içine, 1 çay kaşığı tuz eklenir. Yüzün her yerine sürülür. 10 dakika sonra yıkanır. Yumurta maskesinden sonra ciltteki gözeneklerin kapandığını gözlemlersiniz. Yumurta maskesi cildi tek renk ve tek doku haline getirir.

 

Günlük Yüz Bakım Maskesi

 • 2 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı karbonat

Yoğurt ve karbonat karıştırılır. Yüze sürülür. Yüzde yanma hissederseniz endişelenmeyin. Yoğurt ve karbonat yüzdeki hücreleri harekete geçirir. 5 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yumurta yüzü beyazlaştırır. Karbonatta lekelere iyi gelir.

 

Günlük Yüz Bakım Maskesi

 • 4 adet aspirin
 • su

Aspirinlerin üzerine su eklenir. Eklediğimiz su ile birlikte aspirinler çözülmeye başlar. Elinize bir çay kaşığı alarak, bu karışımı ezmeye başlayabilirsiniz. Su ve aspirin birbirine karıştığında maskemiz hazır hale gelir. Yüzün her kısmına sürdüğünüz bu maske ile 15 dakika bekleyebilirsiniz. Sürenin dolduğunu yüzünüzün kurumasından anlayabilirsiniz. Aspirin tozları üzerinize beyaz bir şekilde düşmeye başlar. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkadığınızda; yumuşak bir ciltle karşılaşırsınız.

 

Günlük Yüz maskeleri adı altında verdiğimiz tarifler her gün uygulanmaz. Sadece yüzünüzün ihtiyaç duyduğu zamanlarda ve haftada bir kere uygulanmalıdır. Yüzünüzü yağlı hissederseniz yoğurtlu maskeyi, yüzünüzü donuk ve renksiz hissederseniz; yumurta maskesini uygulayabilirsiniz. Her zaman elinizin altında olması gereken bakım kürü tarifleri ile; canlı bir cilt elde edebilirsiniz.

 

Maskelerin her gün yapılmamasının nedeni; ters tepki verme ihtimalidir. Yüzünüzün ters tepki vermemesi için yerinde ve yeteri kadar uygulanması gerekir. Doğru bakım ile; cildine çok doğru bakım yapan kişilerin ciltleri, daha düzgün ve bakımlıdır.

 

Yazar: Tarih: 29 Mayıs 2013 - 3:00:18 Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri
Yorum Yaz:

 1. bahar diyor ki:

  Yuze hergun farkli maske uygulanabilir mi?

  • Nurhan diyor ki:

   Maskenin içeriğine bağlıdır ancak her gün yüze maske uygulamak cildinizi yoracaktır bunun bilincinde olmalısınız. Maskeleri haftada 1 yada 2 kez uygulamanız daha iyi olacaktır. Farklı maskeleri denemek istiyorsanız, doğal maskelerin tek kullanımlıkta sonuç vermediğini ve düzenli olarak uygulandıktan sonra sonuç verdiğini bilmeniz gerekir. Genel olarak maskeleri en az 2 ay haftada 1 kez düzenli olarak uygulamadıktan sonra yararlarını göremezsiniz.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız
Kapat X