Cilt Bakımı Ve Güzellik
Güneş Yanığı için Yapılması Gerekenler

Güneş Yanığı Nasıl Geçer

 

Güneş yanığı tedavisi doğal yollarla gerçekleşebildiği gibi güneş yanığı kremleri yardımıyla da gerçekleşebiliyor. Güneş yanıkları için krem kullanmak istemeyenlere doğal malzemelerle hazırlanan maske tariflerini sunuyoruz.

 

Güneş yanıklarına iyi gelen maske ve karışımlara Güneş Yanığı Maskesi konumuzdan ulaşabilirsiniz. Koruyucu kullanmadan güneş ışınlarına maruz kaldıysanız cildinizde güneş yanıkları oluşması muhtemeldir.

 

Güneş yanığına iyi gelen ve en çok kullanılan 4 yöntemi sizler için paylaşıyoruz. Bu uygulamalar yanıklarınızın daha hızlı iyileşmesini sağlayacak ve ağrılarınızı hafifletecek.

 

 

Güney Yanığına Ne İyi Gelir?

 

Yoğurt: Güneş yanıkları için en çok bilinen yöntem yoğurt uygulamasıdır. Güneş yanığı oluşan bölgeye gece yatmadan önce sürüldüğünde yoğurt ağrılarınızı hafifletip daha rahat uyumanızı sağlar. Güneş yanıklarına süreceğiniz yoğurt sade ve doğal olmalıdır.

 

Elma Sirkesi: Güneş yanıkları nedeniyle oluşan ağrılarınızı elma sirkesi kullanarak durdurabilirsiniz. Yanıklarınızın daha hızlı geçmesini sağlayacak olan elma sirkesini dolu bir küvetin içine 2 çay bardağı koyarak kullanabilirsiniz. Küvetin içinde yarım saat kadar dinlendikten sonra yanıklarınız hafifleyecektir.

 

Çay: Güneş nedeniyle göz kapaklarınız kızardıysa ve ağrı oluştuysa göz kapaklarınızın üzerine demlenmiş soğuk çay poşetleri koyabilirsiniz.

 

Aloevera: Güneş yanıklarına aloevera jeli uygulamak hem acılarınızın dinmesine hem de yanıklarınızın hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olacaktır.

 

 

Güneş Yanığı Tehlikeleri

 

  • Güneş yanığı nedeniyle oluşan su kabarcıklarını patlatmak enfeksiyon riski doğurur.
  • Güneş yanığı sonrasında mide bulantısı ve baş dönmesi oluştuysa derhal doktora başvurulmalıdır.
  • Güneş yanığı sonrasında su kaybı yaşamamak için bol miktarda su tüketin.
  • Güneş yanığı sonrası alkol tüketmek sıvı kaybını hızlandıracaktır. Alkol tüketmeyiniz.
  • Güneş yanığı nedeniyle oluşan yaralara kulaktan dolma bilgilerle ilaç yada merhem sürmeyin.

 

 

Güneş yanığı oluşumunu engellemek için doğrudan güneş ışığına maruz kalacağınız durumlarda mutlaka cildinize güneş kremi uygulamalısınız. Güneş kremi almadan önce En İyi Güneş Kremi konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Tarih: 23 Mayıs 2015 - 12:45:42 Kategori: Cilt Bakımı, Cilt Bakımı , Krem Losyon, Yüz Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,