Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yıpranmış saçlar için gül suyu kullanımı

Gül suyu sanıldığı gibi sadece cilt üzerinde etkili değildir. Saçların bakımlı ve sağlıklı uzamasına da pozitif etkileri olan gül suyunun saça faydalarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Gül Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

 1. Gül suyunun saç derisinin üzerindeki etkileri kanın akış hızını artırma yolundadır. Kanın akış hızı arttığında saç telleri daha sağlıklı uzar ve doğal yoldan beslenir.
 2. Saç dökülmesini engellediği bilinen gül suyunun saç köklerini güçlendirdiği için dökülmeyi engellediği belirtilmektedir.
 3. Saçların mat görüntüsünü giderir. Saç tellerine gül suyu ile bakım yapıldığında saçlarınız canlanarak parlar.
 4. Gül suyunun saçlar üzerindeki olumlu etkileri gül suyu içeren şampuanlardan sağlanır. Saçlarınız temizlenirken gül suyu sayesinde mikroplardan arınır.
 5. Saçınızda gün boyu biriken toz kalıntıları ve duman gibi kokuların silinmesini kolaylaştırır. Saçları doğal yapısı ile temizleyen ve gül suyu içeriğinden oluşan temizleyiciler iyi bir arındırıcıdır.
 6. Gül suyu saçlara faydalı bitkisel yağlarla karıştırılıp kullanıldığında saçların kalitesini artırarak kopmalarını engeller. Saç yapısını onararak kırılmaların önüne geçer.

Gül Sulu Saç Maskesi Tarifi

 • C vitamini ampulü 5 kapsül
 • Gül suyu 1 çay bardağı

C vitamini ampüllerini kırıp gül suyu ile karıştırın, hazırladığınız karışımı saçınıza fonksiyonel masajla sürün bu şekilde 1 saat saçlarınızda bekletin ve daha sonra saçlarınızın ılık suyla durulayın. Haftada 1 uygulayacağınız gül suyu maskesi saçlarınıza eski sağlığını geri kazandıracak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Alara diyor ki:

  Çok güzel bende aldım çok güzel kokuyo muthiş tek kelimeyle????

 2. ceren diyor ki:

  gerçekten çok güzel

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız