Cilt Bakımı Ve Güzellik
Gözenek sıkılaştırıcı öneriler

Gözenekleri sıkılaştırmak için dikkat etmeniz gerekenler ve evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler. Cilt yapısının da etkili olduğu geniş gözenekler makyaj hataları, az su içmek ve düzenli bakım yapmamaktan kaynaklanır. Cildin daha sağlıksız ve kötü görünmesini sağlayan geniş gözenekleri sıkılaştırmak için vereceğimiz önerileri uygulamanız yeterlidir.

Gözenekleri Sıkılaştırmak için Öneriler ve Doğal Tarifler

Su İçin

Günde yeterli oranda su tüketmeyen kişilerde sıklıkla görülen geniş gözenekler su tüketiminin arttırılması sonucunda sıkılaşabilir. 2 litre su tüketerek cildinizin daha sağlıklı ve nem oranın artmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaja Dikkat

Bazen geniş gözenekleri kapatmak adına yoğun oranda sürülen fondötenler gözeneklerin içine dolarak daha da genişlemesini sağlarlar. Bu durumda hafif yapıda kapatıcı uygulanmalı ve 3 günde 1 gözeneklerin küçülmesi için bakım maskelerinin kullanılması gerekir.

Maske Yapın

  • Un ( 1 çay kaşığı )
  • Yumurta ( 1 tane )

Hazırlanışı: Yumurta ve unu homojen hale gelene kadar karıştırın ve temizlenmiş cildinize maskeyi yedirerek uygulayın. açık gözeneklerin olduğu alanlara yoğunlaşarak uyguladığınız maskesi cildinizde 20 dakika bekletip durulayın. Yüzdeki gözeneklerin küçülmesini sağlayan protein içerikli yumurta maskesi sayesinde gözeneklerin kısa zamanda küçülecektir. 3 günde 1 cildinize bu maske tarifini uygulamalısınız.

Gözenekleri Sıkılaştıran Doğal Yöntem

Gözeneklerin sıkılaşmasında yardımcı olan en doğal ürünlerden biri de % 100 içerikli olan gül suyu toniklerdir. Cilt güzelce gül suyu tonik ile her akşam mutlaka temizlenir ve cildinizdeki gözenekler günden güne sıkılaşır. Özellikle kuru ciltler tavsiye edilen gül suyu tonikler cildin sağlıklı şekilde parlamasını da sağlayarak daha canlı bir cilt oluşmasını sağlar.

Patatesi Deneyin

Yarım patatesi rendeleyip çıkan posayı temizlenmiş cildinize uygulayın ve yarım saat uzanarak bu şekilde bekletin. Gözeneklerin 1 kaç uygulamadan sonra küçülmesini sağlayan patates ciltteki renk bozukluklarına da iyi gelir.

Geniş Gözeneklerin Oluşmaması İçin Yapmanız Gerekenler

Gözenekler bakım yapıldığı ve yukarıda verdiğimiz tavsiyelere uyulduğu sürece sıkılaşacaktır. Gözenekleriniz tamamen kapanmadığında yapılan ağır makyaj uygulamasını kesinlikle önermiyoruz. Kapatıcı ürünleri hijyenik hale getirdiğiniz süngerler ile sürerek içine makyaj dolmasını engeller gözenekleri tek kat makyaj uygulayarak kapatabilirsiniz. Fondöten gibi ağır kapatıcılar yerine pudra gibi toz kapatıcılar gözeneklerinizin daha fazla genişlemesini bir nebze engelleyecektir.

Öneri: Gün içinde yaptığınız makyajı gece yatmadan mutlaka temizlemelisiniz. Aksi takdir de cildinizde her türlü problem meydana gelebilir. Su tüketimini arttırmalı ve verdiğimiz gözenek sıkılaştırıcı bakımları yapmalısınız. Unutulmamalıdır ki tıkalı gözenekler siyah nokta oluşumunu başlatarak cildin akne ile dolmasını sağlar

Yapılan bakımlar sonucunda en geç üç ay içinde cildinizdeki farklılığı görürsünüz. Unutmayın cildinize iyi bakarsanız onun da geri dönüşümü olumlu olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. melek diyor ki:

    Allah aşkına o kadar şey denedim bir türlü kurtaramadım şu gozeneklerden. Bunlar işe yarar mı ya

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız