Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz altı kırışıklıkları için doğal çözüm yolları

GÖZALTI KIRIŞIKLIKLARI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Gözaltı kırışıklıkları daha çok estetik kaygıların olduğu, insanları dilediği gibi bir görünümden uzaklaştıran ve yaşlılık hissi veren bir durumdur. Yaşlılık belirtisi olduğu gibi sıkı bir vücuda sahip olmayanların yaşadığı bu sorun erken yaşlarda da bazı insanlarda görülebilmektedir.

Gözaltı kırışıklıkları için doğal çözümler var bu doğal yöntemlerde uyguladığınız krem, doğal yağ ve ürünleri kullandıktan sonra veya kullanılmadan önce göz çevresini iyice yıkamalı ve yumuşak bir havlu ile yavaşça ve özenle kurulanmalıdır.

Gözaltı Kırışıklıkları için Doğal Çözümler

  1. Cildin aşırı su kaybı ile kırışıklık oluşacağı için bol su içilmelidir. Günde ortalama içeceğiniz 8- 10 bardak su tüketimi canlı cilt hücrelerin tazeliğini korumakta ve ömrünü uzatarak kırışıklıklara engel olmaktadır
  2. Salatalık suyu; Salatalıkları ince ince dilimleyiniz. Dilimlenmiş salatalıkları 10 dakika göz etrafında bekletebilirsiniz. Veya salatalığı karıştırıcı ile çırpınız suyunu süzünüz. Salatalık suyunu bir pamuk topu ile göz çevresine uygulayabilirsiniz. Salatalık kırışıklıkları almaktadır.
  3. Hindistan cevizi yağı; gözaltlarınıza günde 2 kez sabah ve akşam uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağınız avm lerden veya eczanelerden temin edebilirsiniz.
  4. Göz çevresi masajı; bazı masaj teknikleri ile gözaltıkırışıklılarını azaltabilirsiniz. Günde 5 – 10 dakika gözaltlarınızıovalayınız. Ayrıca gözaltı kremlerinizi kullanırken gözaltı çevresine masajla yedirebilirsiniz.
  5. Kayısı çekirdeği yağı; İçerdiği A vitaminleri ile kayısı çekirdeği yağ gözaltı kırışıklıklarına karşı etkilidir. Günde bir kez kayısı çekirdeği yağını gözaltına 10 dakika masajla yediriniz.
  6. Avokado yağı; Haftada 2 kez gözaltına uygulayacağınız avokado yağı kırışıklıkları azaltacaktır. Avokado yağı oldukça etkili olduğu için haftada sadece 2 kez uygulanmalıdır. Her uygulama 5 dakika olup ardından bol su ile durulanmalıdır. Aksi halde tahriş edici etkisi olabilir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız