Göz Şekline Göre Makyaj

GÖZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ NASIL YAPILIR

Göz Makyajı ; Gözlerin ne denli güzel olabileceğine yapılan makyajın katkısı büyüktür. Usta ellerde yapılan bir göz makyajı şahane sonuçlar yaratarak; bayanları daha güzel gösterir. Göz şekline göre makyaj yapmayı bilenler her zaman bir adım öne geçerler. Bunun nedeni kendilerini ve yüzlerini tanıyor olmalarıdır.

Göz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Göz şekli küçük olan bayanların yapması gereken makyaj türü; altına siyah kalem çekilmiş bir göz makyajı değildir. Gözlerin büyütülmesi asıl amaç olmalıdır. Bu yüzden gözün alt ve iç kısmına beyaz kalem sürülür. Siyah kalem gözleri daha kısık ve küçük gösterir. Ayrıca küçük gözlere sahip olan kişiler açık renk farlar kullanarak gözleri daha büyükmüş gibi göstermelidir.

Büyük göz için makyaj ; Büyük gözlerde küçük gözlerin tam tersi olarak siyah kalem çekebilirler. Fakat gözlerinin olduğundan daha iri gözükmelerini isteyen bayanlar; gözlerin alt kısımlarına beyaz kalem çekebilirler.

Çekik Göz Makyajı ; Çekik göz yapısından şikayet eden bayanlar için göz makyajında yapılan eyelıner uygulaması sonlandırılmalıdır. Göz dışından kaşa doğru uzanan alana, siyah kuyruk yapıldığında gözler daha çekik gözükür. Göz yapısına göre makyaj tercihi yapılırsa göz yapısından şikayetçi olan kişiler, sihirli dokunuşlarla bunları sonlandırabilirler.

Gözlerinin şekli düşük olan kişiler her zaman daha yorgun ve bitkin gözükür. Bunun nedeni göz yapısıdır. Bunu giderebilmek ve daha canlı bakabilmek adına yapılan makyaj teknikleri bulunur. Bu tekniklerden biri; kaşların uzun olmamasıdır. Kaşlar boy itibarı ile kısaltılmalıdır. Kaşlar kısaltıldıktan sonra; far uygulamasında uzatılan kuyruk yukarı doğru çekilmelidir. Bu makyaj uygulamasıyla Gözlerin yukarıya doğru kalkması sağlanmalıdır.

Yakın göz makyajı ; Kaş arası genişletilerek gözlerin arası daha uzun gösterilerek yapılan makyajdır. Makyajı göz ucunda değil kuyruk kısmına yoğunlaştırmalısınız. ince uclu bir maskara alarak maskarayı yalnızca gözün dış ucundaki kirpiklere sürün.Göz kapağınızın ortasına kadar açık renk far kullanın. Eyelinerı göz pınarına yakın sürerek gözlerin arasındaki mesafe azaltılır.

Ayrık göze makyaj ; Arası açık gözlerde makyajı gözün iç bölümlerinde yoğunlaştırın. Gözleri birbirine yakınlaştırmak için burnun uç kısmına koyu renkli fondöten uygulayın,sürdüğünüz fondöteni kaşlara doğru yayın. Maskaranızı 1 kat sürüp beklettikten sonra kurumadan 1 kat daha sürün.

Çukur göz için makyaj önerisiÇukurlu gözler normalde olduklarından küçük görünürler bunun için makyaj yaparken daha büyük göstermek gerekir. Göz kapağınıza uçuk bir renk sürüp, far uygulayın farı çukurun hemen yukarısına kadar yaymalısınız.Göz kalemini göz kapağına ince bir şerit şeklinde çekerek maskarayı üst bölüme doğru yayın, alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulayın. Çukur gözlerde asıl amaç Gözün üst kapağına yoğunlaşıp dip tarafını sade bırakmaktır.

Bu makyaj tüyolarından yararlanarak gözler her zaman istenildiği gibi gösterilebilir. Sadece ufak dokunuşlar bile gözlere büyük değişiklik katar. İnsanlar göz makyajı yaparken acele ile ve bilinçsiz bir şekilde uygulama yaparlar. Bu uygulamaların sonunda da bütün makyaj kötü gözükür. Oysaki gözlere daha çok önem verilmesi gerekmektedir. İnsanlarla ilk iletişim kurduğumuz yer gözlerimizdir.

Göz Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Göz makyajında Far seçimi çok canlı renklerden yana kullanılmamalıdır. Bu renk tonları göz makyajını çok kötü gösterebilir. Gözleri güzel olan bir kadın bu çeşit farları sürdüğünde oldukça çirkin gözükebilir. Sadece göz kısımlarına soft tonlarda yapılan makyaj; daha sade ve doğal bir kişi yaratır. Canlı renklerden kast ettiğimiz açık yeşil, turuncu, kırmızı gibi renklerdir. Bu renklerin günlük hayatta kullanılması pek mümkün değildir. Fakat özel gecelerde bile kullanımı çok tercih edilmez.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.