Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz şekline göre eyeliner

Birbirinden farklı göz şekillerine aynı teknikle eyeliner sürülmesi hatalı makyaj yapmanıza neden olur. Göz yapısı herkes de farklıdır ve kullanılan tekniklerle gözlerde estetik oran yakalanarak eyeliner uygulaması yapılır. Peki hangi tip göz şekline sahipsiniz ve bu göz şekline göre nasıl eyeliner sürmeli? Bu konuda Cilt.net size yardımcı oluyor.

Yuvarlak Gözler:

Yuvarlak gözlerde eyeliner uygulaması mutlaka uç kısmında kuyruk şekli verilerek yapılmalıdır. Gözün şeklini yumuşatmak için kuyruk yapılır. Gözün alt kısmının tamamına sürülmez. Sadece iç kısma ortaya kadar gelmeden eyeliner uygulaması yapılır.

Çekik Gözlere :

Çekik gözlerde kuyruk uygulaması yapılmamalıdır. Gözler kendiliğinden çekik olduğu için kuyruk yapmak yersizdir. Bunun yerine üst göz kapağının tamamına kuyruksuz olacak şekilde sürülür. Altta sadece uçtan başlayarak orta kısma kadar eyeliner uygulaması yapılır. Alt bölgede de kuyruk yapılmamalıdır.

Uzak Gözlere :

Uzak gözleri birbirine daha yakınmış gibi göstermek için üst göz kapağının olduğu bölüm kuyruk çekmeden eyelinerle belirginleştirilir. Uç kısma sürülen daha kalın çekilir. Alt kısım boş bırakılır. Bu hile ile gözlerinizdeki orantısızlık giderilmiş olur.

Yakın Gözlere :

Yakın gözleri birbirinden ayrı gibi göstermek için orta kısımdan başlayarak uca doğru sürülür ve kuyruk çok yukarı çıkmadan belirginleştirilir. Alt kısımda ise gözaltının üçte birlik kısmına orta kısmına gelmeden ince bir şekilde sürülür ve çok hafif şekilde kuyruk yapılır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız