Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz Makyajı Nasıl Temizlenir? Doğal Göz Makyajı Temizleme Yöntemleri.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz makyajı temizleme: Gün içerisinde göz çevresine yapılan makyaj gece yatmadan önce mutlaka temizlenmeli ve cilt toniklenmelidir. Cilt temizlenmeden uykuya geçildiğinde cilt gözenekleri tıkanır, gözaltlarında morluklar oluşur, sivilce oluşumu başlar ve kirpiklerde dökülmeler yaşanır.

 

Kozmetik mağazalarında göz makyajını temizlemek için bir çok farklı ürün bulunuyor. Fakat bazıları alkol içerdiğinden bazıları ise cilde zarar vermesinden birçok insan doğal ürünlere yöneliyor. Peki göz makyaj temizlemek için en doğru yöntem hangisi?

 

Doğal Göz Makyajı Temizleyicisi

  • Badem yağı veya zeytinyağı

Bir ufak pamuğa bu iki yağdan birini çok az damlatın ve nazikçe göz makyajınızı temizleyin. Ardından yüzünüzü yıkayın ve cildinizi tonikleyin. Yüzünüzü yıkasanız da zeytinyağının göz çevrenizi beslediğini ve daha güzel göründüğünü belli bir kullanım süresinden sonra fark edeceksiniz.

 

Doğal yöntemleri tercih edenler; Doğal göz makyajı temizleyicisi başlıklı yazımızdaki tarifi uygulayabilirler.

 

Göz Makyajını Temizlemek İçin Diğer Yöntemler

  • Islak mendiller: Eve yorgun geldiniz ve göz makyajınızı temizleyecek kadar bile haliniz yok ise alerjenik bir ıslak mendil ile göz makyajınızı temizleyebilirsiniz.
  • Vazelin: Yukarıda bahsettiğimiz zeytinyağı yerine vazelin de tercih edebilirsiniz. Pamuğa sürdüğünüz az bir vazelin tüm göz makyajınızı çıkarmak için yeterli olacaktır. Vazelin ile uygulama sonrası ayrı bir pamuğu çok az ıslatın ve göz çevrenizde kalan vazelin artıklarını alın.
  • Hassas ciltler için: Hassas ciltler için en iyi göz makyaj temizleyicisi bebe yağlarıdır. Kulak pamuğunu bebe yağına bandırıp göz makyajınızı temizleyebilirsiniz. Zorlanıyorsanız aynı işlemi pamuk ile uygulayabilirsiniz.

 

Not: Göz makyajınızı kozmetik temizleyici ürünler ile temizlediyseniz mutlaka ardından gözlerinizi tekrar yıkayın ve göz kremini sürün. Aldığınız ürünün alkol içermediğinden emin olun. Alkol barındıran temizleyiciler cilde zarar verir.

 

Yazar: Tarih: 15 Ocak 2015 - 6:00:01 Kategori: Makyaj, Makyaj Temizliği
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,