Cilt Bakımı Ve Güzellik
Rimeller

Göz Makyajı için Gerekli Malzemeler

Göz makyajı her bayanın özellikle özen gösterdiği makyaj alanıdır. Makyajda öne çıkan gözler kusursuz görünmelidir. Göz makyajı için gerekli malzemeler ve bu makyaj malzemelerinin işlevlerini Cilt.net olarak sizler için yazdık.

 

Göz Makyajı için Gerekli Malzemeler Neler?

1 – Göz Makyajında Fırçalar

Aplikatör seçimi göz makyajında oldukça önemli, eskiden kalma sünger aplikatörler artık çok başarısız. Far setlerinde bulunan bu ürünler birçok göz makyajını daha da kötü gösterebiliyor. Artık farklı markaların, göz makyajı için özel olarak ürettiği ürünlerden almak daha doğru göz makyajı yapmanız için yeterli. Göz makyajı fırçalarını ister set şeklinde ister bütçenize göre tek tek satın alabilirsiniz.

Göz Makyajı için Fırçalar
Göz Makyajı için Fırçalar

 

2 – Eyeliner

Gözleri vurgulayan ince bir ayrıntı olan eyeliner kesinlikle olmazsa olmazlardan. Eyelinerın nasıl çekildiğini bilmek şart. Kötü çekilmiş bir eyeliner tüm makyajı gölgeler. Boş zamanınızda aynanın karşısına geçin ve eliniz alışana kadar sürekli göz üstüne en düzgün eyelinerı çekmeye çalışın. Bunun için bile ucu oldukça kullanışlı eyelinerlar piyasada bulunmakta.

Göz Makyajı için Gerekli Olan Eyeliner
Göz Makyajı için Gerekli Olan Eyeliner

 

3 – Rimeller

Maskara seçimi. Cilt.net ekibi olarak bizim tercihimiz iki tane farklı maskara kullanmanız. Uygun veya daha pahalı ürün tercih etmek size kalmış bir durum. Ama her halukarda biri ince uzun gösteren biride dolgun kalınlaştıran maskara kullanınız. Maskara bazları da ince ve seyrek kaşları olanlar için tercih edilebilecek bir ürün. Maskara bazı sürdüğünüz rimelin daha çok göz alıcı durmasını sağlayacaktır.

Rimeller
Göz Makyajı için Gerekli Olan Rimel

 

4 – Far Kullanımı

Far hepimiz illaki kullanmışızdır. Fakat işin basit kısmı tek renk far sürmek. Zor kısmı ise göze gölge verip daha derin bakışlar elde etmekten geçer. Far seçiminde en doğal ve naturel renkler kahve tonlarından geçiyor. Kahve tonlarında satın alacağınız palet harika bir gölge yapmanızı sağlar.

Göz Makyajı için Gerekli olan Far
Göz Makyajı için Gerekli olan Far

 

5 – Kaş Kalemi Yada Kaş Fırçası

Kaşlar yüzün ve gözlerin yansımasıdır. Çünkü masum veya sinirli görünmenizi etkileyen kaşlar gözler kadar önemlidir. Kaş renginize uygun bir kaş kalemi edinerek kaşlarınızda abartıya kaçmadan oynamalar yapabilir kaşlarınızın daha dolgun ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaş kalemi sonrası şeffaf bir rimelle kaşların görünümünü rahatlıkla sabitleyebilirsiniz.

Kaş Kalemi Ve Kaş Fırçası
Kaş Kalemi Ve Kaş Fırçası

 

6 – Göz Bazı

Göz bazı eyeliner, far veya kapatıcı kullanımını sabitlemek için kullanılan bir üründür. Gözlerinize uyguladığınız her ürünün gözden akmasını ve gün boyu etkisini sürdürmesini sağlar.

Göz Makyajı için Baz
Göz Makyajı için Baz

 

Yazar: Tarih: 13 Ocak 2015 - 12:00:49 Kategori: Göz Makyajı, Makyaj, Makyaj Malzemeleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,