Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz kapaklarının şişmesine çözüm

Göz Kapaklarındaki Şişlik Nasıl Geçer?

Göz Kapaklarındaki Şişliklere Çözüm: Göz kapakları dahil tüm göz çevresi ince ve hassas bir deriye sahiptir. Göz kapaklarının şişmesi kişinin görüntüsünü bozan en büyük etkenlerden biridir. Peki göz kapakları nedne şişer? Bu tür şişlikler için ne yapmak gerekir? 

 

Göz Kapaklarındaki Şişkinliklerin Nedenleri

  1. Göz kapaklarındaki şişkinlikler için öncelikle hastalıktan mı değil mi ona bakılır. Birçok hastalığın belirtisi olarak göz kapaklarında şişlikler oluşabilir; alerjik hastalıklar, endokrin problemleri, üst solunum yolları, ödem oluşturan tiroit ve  metabolik sorunlar göz kapaklarında şişliklere neden olabilir.
  2. Diğer yandan yüksek yastıkta yatmak ve yüz üstü uyumak göz kapaklarının şişmesine neden olmaktadır.
  3. Sürekli alınan alkol, aşırı tuzlu yemek, çok az veya çok fazla uyumak göz kapaklarında şişmeye neden olur.
  4. Aynı zamanda göz kapaklarınız birden şişmeye başladı ise kullandığınız krem veya kozmetik ürünlere de dikkat etmelisiniz.

 

Göz Kapaklarındaki Şişkinlikler İçin Önler Alın

  • Aşırı tuzlu yemek alışkanlığına sahipseniz doktorunuz ile konuşarak size tuzu vücuttan atan ilaçlar önermesini isteyebilirsiniz. Diğer yandan fazla su içerek tuz miktarını kolayca atılımını sağlayabilirsiniz.
  • Soğuğa yakın su ile göz kapaklarınızı düzenli olarak yıkadığınızda göz kapaklarınızdaki şişlikler azalacaktır. Çünkü kan akışı hızlanır.
  • Doktora danışıp herhangi bir rahatsızlık sonucu olup olmadığına bakılır ardından tedavi sürecine girilmelidir.

 

Göz Kapaklarındaki Şişlikler Nasıl Geçer?

  • Akşamdan buzdolabına demir kaşıkları atın ve sabaha kadar bekletin. Sabah kalktığınızda bu kaşıklar ile her iki gözünüze de 2 – 3 dakika aralıklarla koyun.
  • Yukarıda bahsettiğimiz gibi yine sabah kalktığınızda salatalıktan iki dilim ayırın ve gözlerinizin üzerinde 5 dakika süresince bekletin.
  • Şiş gözlerinize süt çok iyi bir tedavi yöntemidir. Pamuğa biraz damlatıp gözlerinizde 5 dakika bekletmeniz göz şişliklerinin inmesi için yeterlidir.

 

Yazar: Tarih: 27 Kasım 2014 - 1:55:19 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,