Cilt Bakımı Ve Güzellik
gozun-icine-kalem-surme

Kadınların ister günlük makyajlarında ister önemli bir davette yaptıkları makyajda sürmekten oldukça keyif aldıkları ve makyajlarının çoğu kez vazgeçilmez unsuru olarak gördükleri göz kalemleri; her göz tipinde ve her göz rengine uygun olarak sürülebilme imkanı olan oldukça güzel bir makyaj öğesidir. Göz kalemlerinin birbirinden farklı renklerinin bulunmasıyla birlikte; ister kahverengi göz için, ister ela göz için istenirse de mavi renk göz için farklı renklerdeki kalemler alınıp farklı üsluplardaki uygulamalar yapılarak etkileyici görüntüler yaratılabilmektedir.

goz-kalemi-surme-teknikleri

Toplum içerisinde bir kadının makyajlı halinde kendisine dikkatlerin yönlenmesine en çok etki eden makyaj kısımlarından biri göz makyajıdır. Çünkü doğru tekniklerle ve doğru göz kalemi rengiyle yapılan bu uygulamalar; kadınları son derece etkileyici bakışlara sahip edebilmektedirler.

Göz kalemini uygulama teknikleri

  • Göz renginize uygun (yani maviyse mavi, kahverengiyse siyah ya da kahverengi kalemler gibi) kalemlerle işe başlamanız sizi daha etkileyici bir görüntüye kavuşturacaktır.
  • Eğer derin bakışlara sahip olmak isterseniz, kaleminizi hem gözünüzün iç kısmına hem de gözünüzün dış kısmına aşağıya ve yukarıya olacak şekilde sürmeniz gerekmektedir.

goz-kalemi-kullanma

  • Açık renk tenli kadınlara kalem sürme konusunda verilen öneriler, yüz hatlarını olduğundan daha da yumuşak göstermek adına kahverengi ve onun tonlarında göz kalemi kullanmaları şeklinde olmaktadır.
  • Yalnız gözün alt kısmına kalem uygulaması yapılırken, gözdeki bu kısmın daha hassas olduğu ve bu yüzden de bu bölgeye yapılacak uygulamanın daha daha dikkatli bir şekilde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Göz altına kalem sürüleceği esnada bu bölgenin parmaklar yardımıyla hafifçe gerdirilerek makyaja hazır hale getirilmesi gereklidir.

gozun-icine-kalem-surme

  • Göz altı ya da göz üstü fark etmeksizin sürülecek kalemin yapı olarak yumuşak bir yapıya ve gözü tahriş etmeyecek yumuşaklığa sahip olmasına özen gösterilmelidir.
  • Kalem sürülürken daha düzgün bir şerit şeklinde çekilebilmesi adına göz pınarından dışarıya doğru çekilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız