Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz farı sürme teknikleri ile harika ve dikkat çekici bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Göz Farı Sürme Teknikleri

Makyajın olmazsa olmazlarından göz farını doğru yöntemle uygulamak gerekir. Göz farı makyajın tamamlayıcısıdır, yanlış bir şekilde uygulandığında tüm makyajı değiştirerek istenmeyen bir görünüm oluşturabilir. Peki göz farı nasıl sürülür? Göz farı sürerken yapmanız ve yapmamanız gerekenler.

 

Göz Farı Sürme Teknikleri

Sıvı Fondöten Kullanımı

Göz farı sürmeden önce uygulanan göz farı bazı makyajınızın gün boyu kalıcı olmasında önemlidir. Kullanılan bazın donuk olmasından ziyade sıvı içerikli olması gereklidir. Göz farı öncesi kullanılan sıvı fondöten göz farının hemen akmasını ve bozulmasını engeller. Göz farını uyguladıktan sonra birde pudra uygulayarak göz farını sabitleyebilirsiniz.

 

Kaleydoskop Gözler

Seksi ve güzel görünmek için gözlerinizin mükemmel bir makyaja ihtiyacı yok. Yüzünüze yoğun bir özen gösterip göz makyajınızı hafif tutabilir çok daha masum ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz makyajınızı abartmanız gereken tek yer ise özel davetler ve çılgın partiler olmalıdır.

 

Göz Farınız Göz Renginizle Aynı Olmasın

Gözlerinizin hangi renk olduğu çokta önemli değil fakat göz renginizle aynı renk uyguladığınız far gözlerinizin daha soluk ve cansız görünmesini sağlar. Tam tersi yani zıt renk uygulanan far renkleri gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlayarak size çekicilik katacaktır.

 

Göz Farında Belirgin Çizgiler

Göz farınızı belirgin bir çizgide göz üstüne uygularsanız daha çekici gözlere sahip olursunuz. Siyah bir göz farı sürdüğünüzde mutlaka simetrik bir çizgi ile göz makyajınızı belirginleştirmelisiniz.

 

Göz Kalemi veya Eyeliner

Ne kadar iyi göz farı sürerseniz sürün bir eyeliner veya bir göz kalemi ile kirpik diplerinizi belirginleştirin. Bu uygulama gözlerinizin daha derin bakışlara sahip olmasını sağlayacaktır.

 

Günlük Makyajda Göz Farı

Günlük makyajınızda göz farınızı çok abartmamalısınız. Özellikle tercih edeceğiniz renkler soft ve pudra tonları olmalıdır. Giydiğiniz kıyafete göre tercih edeceğiniz göz farınızı minimum oranda tutmalısınız. Günlük göz makyajınızda kesinlikle ben buradayım diyen beyaz veya siyah renkler tercih etmemelisiniz.

 

Özel Bir Davet İçin Göz Farı

Özel bir yemek veya davet için uygulayacağınız göz farınız gri veya siyah tonlarında olmalıdır. En çok tercih edilen buğulu göz makyajını kahve ve siyah tonlarını harmanlayarak da kullanabilirsiniz.

 

Fırçalara Temizlenmeli

Her uygulama sonrasında makyaj fırçalarınızı temizleyerek hijyen sağlayın. Bu uygulama hem sağlık açısından hem de bir sonraki makyajınızın iyi görünmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Yazar: Tarih: 27 Nisan 2015 - 1:00:41 Kategori: Göz Makyajı, Makyaj
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,