Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz altı kırışıklıkları için
 • Yazar :
 • Tarih: 5 Haziran 2013
 • Kategori : Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 •  GÖZ KENARLARINA ETKİLİ BİTKİSEL YAĞLAR 

  Göz çevresi mimik ve güneşin etkileri ile birlikte; kırışmaya başlar. Bu kırışıklıklar 20 yaşından itibaren görülür. Çok gülen ve çok güneş altında duran bayanlar tehlike altındadırlar. Göz Çevresi Kırışıklıkları için aşağıdaki bitkisel yağlar uygulanabilir.

   

  Göz Altı Kırışıklıkları ve Göz Çevresi Kırışıklıkları için Bitkisel yağlar

  Göz çevresi için; her bitkisel yağ uygun değildir. Bazı yağlar göz çevresinin kırışıklığını tam olarak düzeltmez. Fakat çizgilerin daha fazla ilerlemesini durdurur. Göz çevresine kullanılan ve faydası bilinen yağlardan biri; buğday yağıdır. Buğday yağının yapısı çok incedir. İnce olmakla birlikte çizgileri azaltıcı ve yavaşlatıcı etkisi vardır. Her gece yatarken göz çevrenize birkaç damla buğday yağı ile masaj yaparsanız; ertesi gün daha duru bir göz çevresi ile uyanırsınız.

   

  Göz kırışıklıkları için Kayısı Çekirdeği Yağı

  • Göz çevresinin kırışıklıklarını azaltır.
  • İçinde bol miktarda A vitamini bulunduğu için; kırışıklıklara ve cilde olumlu yönde etkileri vardır.
  • Kayısı çekirdeği yağı ve kayısı yağı birbirine karıştırılmamalıdır. Kayısı yağı cilt üzerindeki lekelere uygulanırken; kayısı çekirdeği yağı göz çevresine uygulanır.

  Kullanımı: 2 günde bir, akşamları 1 pamuk topuna bir kaç damla kayısı yağı dökerek göz çevrinize uygulayın ve 1 saat sonra göz çevrenizi yıkayın.

   

  Göz Çevresi Kırışıklıkları için Avakado Yağı

  Avadako yağı az ve düzenli kullanımda göz çevresini gençleştirir. Bitkisel yağlar gereğinden fazla kullanılmamalıdır, göz çevresi hassas bir yapıya sahiptir. Bitkisel yapların fazlası göz çevresinde bezeye ve şişliklere neden olabilir.

   

  Kullanımı:  4-5 damla avakado yağı parmaklar yardımıyla göz çevresine yedirilir ve yarım saat beklemeden sonra ılık suyla göz çevresi yıkanır. Haftada en fazla 2 kez kullanabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi Kırışıklıkları için Zeytin Yağı

  Göz kenarlarındaki çizgiler belli bir yaştan sonra artmaya başlar. Bu durum bayanlar için korkutucu olsa da bitkisel yağlar ile bu durumu hafifletebilirsiniz. Zeytinyağının da göz çevresine olumlu etkileri vardır. Zeytinyağı çok iyi bir kırışıklık açıcıdır. Yağ içerdiği için; göz çevresine çok iyi gelir. Kırışıklıkların nedeni; kuruluktur. Hiçbir nemli ciltte kırışıklık oluşmaz. Yağlı ciltlerin daha geç kırıştığını buna örnek gösterebiliriz.

   

  Kullanımı: Haftada 2 gece Zeytinyağını parmak uçlarınıza alarak göz çevresine uygulayabilirsiniz.Sabah kalktığınızda göz çevrenizi yıkamayı unutmayın. Şayet zeytin yağını fazla sürdüyseniz sabaha kadar beklemeden göz çevresini hemen yıkayın.

   

  Göz Kırışıklıkları İçin Badem Yağı

  Badem yağının da ciltteki kırışıkları yumuşattığı bilinir. Badem yağını uygulamak isteyen bayanlar; aynı şekilde az miktarlarda kullanarak sonuç alabilirler. Düzenli bakım ile birlikte; kırışıklıklarınızın git gide azaldığını görebilirsiniz. Bunların dışındaki bitkisel yağlar göz çevresine uygulanmaz. Yüzünüzde değişik tepkimelere neden olabilecek yağların etkileri, derinlemesine araştırılarak kullanılmalıdır.

   

  Bayanlar çok çabuk ve acele olarak güzelleşmek isteyebilirler. Bu yüzden botox gibi maddelere yönelirler. Unutulmamalıdır ki; botox maddesinin içinde; zararlı yapılar vardır. Cilde bu maddelere boğmak, uzun vadede zararlıdır. 20li yaşlarda yapılan botox uygulamaları, 40lı yaşlarda etki etmemeye başlar. Botox işlemine hiç kimse karşı değildir. Fakat uygulanacak zaman iyi seçilmelidir.

   

  Yorum Yaz:
  * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar ile reklamlar onaylanmamaktadır.

  1. Sena diyor ki:

   Göz altı için yağ içeren kremler kullanılmaması gerektiğini söylüyorlar yağ bezesi oluşmaması için. Peki bu yağlar öyle bir etki yapmaz mı? Bilgilendirirseniz mutlu olurum.

   • Denis Kara diyor ki:

    Yağ içeren kremler hazırlanış aşamasında yağ özlerini salmadıkları gibi kremlerin içerisindeki kimyasallarla uzun süre bozulmadna korunuyor bu durumda göz altlarının aşırı yağlanmasına neden olabiliyor. Burada kullanacaklarınız ise daha kısa süreli ve doğal tarifler bu yüzden herhangi bir sakıncası yok.

  2. fatma diyor ki:

   Merhaba 25 yaşındayım yağlı bir cildim ve göz cevremde yapisal kırışıklıklar ve morluk var ne yapabilirim?

  3. döndü diyor ki:

   kayisi cekirdigini yagini aksamlari ve hergunmu uyguluyalim ve sadece göz cevresine mi ?

   • Aysu diyor ki:

    Sevgili döndü tarife kullanımını ekledik. Kullanımı: 2 günde bir, akşamları 1 pamuk topuna bir kaç damla kayısı yağı dökerek göz çevrinize uygulayın ve 1 saat sonra göz çevrenizi yıkayın.

  4. Duygu diyor ki:

   Peki kayısı çekirdeği yağı tek başına mı yoksa içine başka bir şey katılarak mı kaç günde bir uygulanır?Bir de yağlı ciltli bayanlar uygulayabilir mi?

   • Cilt Bakımı diyor ki:

    Duygu hanım kayısı çekirdeği yağı bir pamuğa az miktarda damlatılarak uygulanır. Ayrıca yağlı cilt yapısına sahip kişilerde kayısı yağını uygulayabilir.

  5. HULYA CELEBI diyor ki:

   36 yasındayım goz kırısıklarıma ne kullanabılırım acaba

  6. meryem diyor ki:

   göz altı kırışıklarını nasıl yok edebiliriz ve çözümü nedir

   • Cilt diyor ki:

    meryem hanım vücut bakımı kategorini açın ve içerisinde göz dudak bakımı kategorisine tıklayın aradığınız her türlü bilgiyi o kısımda bulabilirsiniz.

  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız