Cilt Bakımı Ve Güzellik
göz çevresi kırışıklıkları için tamamen doğal çözüm ve tarifler.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Çözüm

Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar ilerleyen yaş, fazla mimik kullanımı yada yatış şekliyle alakalı olabilmektedir. Göz çevresi kırışıklıklarını gidermek için bitkisel maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında bu maskeler göz çevresindeki kırışıklıklarda azalma sağlamaktadır. Göz çevresi kırışıklıklarının artmasını önlemek için göz çevresi bakımını aksatmamalısınız.

Göz çevresi kırışıklıkları için kullanabileceğiniz doğal maskelerden biri gül suyu ile hazırlanan maskedir. Yarım tatlı kaşığı gül suyu ve bir adet muzu ezerek bir araya getirip karıştırın. Bu karışımı göz çevresine nazik hareketlerle sürüp yarım saat bekletin. Sürenin sonunda yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Bu tarifi ihtiyaç duyduğunuz zaman tekrarlayabilirsiniz.

Havuç kullanarak hazırlayabileceğiniz göz çevresi maskesi için 2 adet havucun suyunu sıkın ve 2 tatlı kaşığı badem yağı ile karıştırın. Bu karışımı buzdolabına alıp soğuması için 2 saat kadar bekleyin. Sürenin sonunda karışımı dolaptan alıp göz çevresine nazikçe sürün. Yarım saat kadar karışımı göz çevresinde beklettikten sonra yıkayıp durulayın. Haftada 2 kere tekrarlayarak kullanabilirsiniz.

Salatalıklı kırışıklık kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler (Yarım salatalık, 2 çay kaşığı badem yağı, 2 tatlı kaşığı süt). Salatalıkları rendeleyip suyunu sıkın ve badem yağı ile süt ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı günde 2 kere göz çevresine masajla sürün. Arta kalan karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz.

Üzüm çekirdeği yağı ile yapılan kür için yarım tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve yarım tatlı kaşığı zeytinyağını bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı göz çevresine parmaklarınızla nazikçe sürün. Karışımı göz çevresine akşam yatarken sürebilirsiniz. Bu uygulamayı her gün tekrarlayarak kullanabilirsiniz.

Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklığı Maskesi

  • 1 ampul E vitamini
  • 2 damla kayısı yağı
  • 1 çay kaşığı arı sütü
  • 1 damla buğday yağı

Listede yer alan malzemelerin tümünü bir araya getirip karıştırın ve karışımı 3 saat kadar dinlenmesi için balkonda bekletin. Sürenin sonunda karışımı göz çevresine masaj yaparak sürün. Sabah ve akşamları göz çevresine sürerek kullanabilirsiniz. Artan karışımı 5 gün süreyle buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kırışıklıklar için basit bir önlem almak için az miktarda zeytinyağını parmak uçlarınızla göz çevresine sürebilirsiniz. Haftada 2 kere az miktarda zeytinyağını göz çevresine sürebilir ve sabaha kadar bekletip yıkayabilirsiniz. Bunun haricinde badem yağını pamuk yardımıyla göz çevresine sürebilirsiniz. Badem yağı, cildinizdeki kırışıklıkları yumuşatacak ve düzenli kullanıldığında kırışıklıkları azaltacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız