Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz Çevresi Egzersizi -5

Göz Çevresi Egzersizleri

Göz çevresi diğer bölgelere oranla daha çabuk deforme olmakta ve ilerleyen yaşla birlikte kırışıklıklar oluşmaktadır. Göz çevresini gençleştirmek için bir çok kozmetik ürün ve tedavi yöntemi bulunmaktadır. Göz çevresi gençleştirmek için en kolay ve maliyetsiz yöntem ise göz çevresi egzersizleridir. Bu egzersizler sayesinde göz altı morlukları, şişlikler ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

 

Göz Çevresi Egzersiz Hareketleri

 

Göz Çevresi Egzersizi -1

 

 

Baş parmaklarınız ve orta parmağınızı kullanarak resimde görmüş olduğunuz şekli yapın. Baş parmağınızı gözün dış kısmına, orta parmağı ise iç kısma yerleştirip hareket için hazır hale gelin. Parmaklarınız bu şekildeyken gözlerinizi hızlıca açıp kapatın. 10 kere hareketi tekrarladıktan sonra ara verip 10 kere daha yapın.


 

Göz çevresi egzersizi 2 hareket

Başparmağınızı kullanmadan diğer parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyun. Parmaklarınızı kullanarak kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. Gözler kapalı olacak şekilde göz kapaklarını aşağı tarafa doğru çekin ve yaptığınız harekete karşı direnç sağlayın. 10 kere tekrarlayın ve 2 set şeklinde uygulayın.

 

 

 


Göz çevresi egzersizi 3 hareket

İşaret ve orta parmağınızı kullanarak resimde görmüş olduğunuz gibi V harfi yapın. İşaret parmağınızla göz kapaklarınızı kaşlarınıza doğru yukarı hareket ettirin. Parmak uçlarını kullanarak göz etrafındaki kasların itilmesini sağlayın ve kasın. 2 saniye aralıklarla tutun daha sonra bırakın. Parmaklarınızı göz kapağında birleştirin tam ortasına yerleştirin. Parmak uçlarını hafif aralayarak göz kaslarını gerdirin ve itin. 2 saniye bekleyerek bırakın.

 

 


 

Göz Çevresi Egzersizi -4

İşaret parmağınızla kaşlarınıza yarım ay şekli verin. Parmaklarınızla hafifçe kemiğin üzerine baskı yapın. Bu şekilde direnç sağlayarak hareketi 10 kere tekrarlayın. 2 saniye aralıklarla baskı uygulayarak çekin.

 

 

 


 

 

Göz Çevresi Egzersizi -5

İşaret ve orta parmaklar enlemesine gelecek şekilde kıvrılarak şakakların üzerine yerleştirilir. Saç dibine doğru çekilir ve basınç oluşturulur. Bu hareketi yaparken alnın kırışmamasına dikkat edin. Hareketi uygularken basınç oluşturma süresi 5 saniye kadar olmalıdır. Daha sonra serbest bırakılmalıdır. Hareket 5 kere tekrarlanır.

 


 

Göz Çevresi Egzersizi -6

Dik olarak oturduktan sonra avuçlarınızı birbirine sürterek ısınmalarını sağlayın. Avuç içinizin alt bölgesini göz çukurlarınıza yerleştirin. Göz kaslarının bulunduğu bölgeyi avuç içi ile itin. Hareketi 10 defa tekrarlamanız gerekmektedir.

 

 

Yazar: Tarih: 7 Ekim 2015 - 1:20:42 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,