Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Göz kırışıklıklarına çözüm
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 • GÖZ ÇEVRESİ İÇİN BAKIM MASKELERİ 

  Göz altı morukları ve göz kırışıklıkları göz çok hassas olduğu için, bakımlar ile birlikte nemlendirilerek düzeltilebilir. Göz çevresine bakım maskeleri yaparak; daha sağlıklı bakışlar yakalayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi Bakımı için Maskeler

  Göz çevresi için Bakım

  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı kahve

  Yumurta kırıldıktan sonra beyazı ayrılır. Yumurta akının içine, 1 tatlı kaşığı kahve ilave edilir. Hazırladığınız karışımı göz çevresine itinalı bir şekilde sürmelisiniz. Sürerken bir pamuktan yardım almanız gerekir. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra durulamalısınız. Göz çevresi kırışıklığı çok olanlar haftada 2 kere yapabilirler.

   

  Göz Altı Morlukları için Bakım

  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 çorba kaşığı soya yağı
  • 1 çorba kaşığı avokado yağı

  Bütün yağlar bir yerde birbirine karıştırılır. Karışım hazır hale geldikten sonra; yüzük parmağı ile göz altlarına sürülür. Göz çevresine daha nazik davranmak gerekir. Sürüldükten sonra 30 dakika bekletilip yıkanır. Göz altı morluklarına iyi gelen maske haftada bir defa tekrarlanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakımı için

  • 1 havuç
  • 1 çay kaşığı badem yağı

  Havuç yıkandıktan sonra rendelenir. Rendelenmiş havucun içine, 1 çay kaşığı badem yağı ilave edilir. Karışım göz çevresine sürülür ve yatılır. Havucun göz çevrenizden düşmemesi için, uzanarak beklemekte fayda vardır. Havuç göz çevresinin dokusunu tamir eder. Bu yüzden kullanılması olumlu sonuçlar verir. 20 dakika beklettikten sonra yıkamanız gerekir. Haftada bir kez uygulanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakım için Maske

  • Yarım muz
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu

  Muzu soyduktan sonra, yarısını bir kaba alıyoruz. Kaba aldığımız muzu çatalla ezerek içine gül suyu ilave etmeniz gerekir. Göz çevresi maskesini, güzel bir şekilde sürmeniz gerekir. Göz çevresi derisi çok ince olduğu için; yapacağınız hatalı bir hareket göz çevresinde kalıcı bir durum oluşturabilir. Göze çevresine sürdükten sonra 30 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi için Krem hazırlama

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 ampul E vitamini kapsülü
  • 1 ampul B vitamini kapsülü

  Malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra, ağzı kapalı bir şişeye almanız gerekir. Bu karışım ile; göz çevrenizi her gün nemlendirebilirsiniz. 20 dakika göz çevresinde duran maske daha sonra durulanır, Karışımı buzdolabında saklamanız gerekir. En fazla 3 gün kullandıktan sonra yenisini hazırlamalısınız.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Göbek yağlarını eriten bitkiler
  Göbek Eriten Bitkiler

  Kilo alımında en rahatsız edici göbek bölgesidir. Göbek ve bel çevresi ilk başta yağları depolar verirken de vücuttan en son atılırlar. Bu açıdan göbek bölgesi oldukça can sıkıcı bir şişkinliktir. Cilt.net olarak vereceğimiz göbek eriten bitkiler sayesinde bu bölgedeki yağlanmadan ve fazlalıklardan kolaylıkla kurtulacaksınız.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız