Cilt Bakımı Ve Güzellik

Göz kırışıklıklarına çözüm
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori : Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 • GÖZ ÇEVRESİ İÇİN BAKIM MASKELERİ 

  Göz altı morukları ve göz kırışıklıkları göz çok hassas olduğu için, bakımlar ile birlikte nemlendirilerek düzeltilebilir. Göz çevresine bakım maskeleri yaparak; daha sağlıklı bakışlar yakalayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi Bakımı için Maskeler

  Göz çevresi için Bakım

  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı kahve

  Yumurta kırıldıktan sonra beyazı ayrılır. Yumurta akının içine, 1 tatlı kaşığı kahve ilave edilir. Hazırladığınız karışımı göz çevresine itinalı bir şekilde sürmelisiniz. Sürerken bir pamuktan yardım almanız gerekir. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra durulamalısınız. Göz çevresi kırışıklığı çok olanlar haftada 2 kere yapabilirler.

   

  Göz Altı Morlukları için Bakım

  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 çorba kaşığı soya yağı
  • 1 çorba kaşığı avokado yağı

  Bütün yağlar bir yerde birbirine karıştırılır. Karışım hazır hale geldikten sonra; yüzük parmağı ile göz altlarına sürülür. Göz çevresine daha nazik davranmak gerekir. Sürüldükten sonra 30 dakika bekletilip yıkanır. Göz altı morluklarına iyi gelen maske haftada bir defa tekrarlanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakımı için

  • 1 havuç
  • 1 çay kaşığı badem yağı

  Havuç yıkandıktan sonra rendelenir. Rendelenmiş havucun içine, 1 çay kaşığı badem yağı ilave edilir. Karışım göz çevresine sürülür ve yatılır. Havucun göz çevrenizden düşmemesi için, uzanarak beklemekte fayda vardır. Havuç göz çevresinin dokusunu tamir eder. Bu yüzden kullanılması olumlu sonuçlar verir. 20 dakika beklettikten sonra yıkamanız gerekir. Haftada bir kez uygulanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakım için Maske

  • Yarım muz
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu

  Muzu soyduktan sonra, yarısını bir kaba alıyoruz. Kaba aldığımız muzu çatalla ezerek içine gül suyu ilave etmeniz gerekir. Göz çevresi maskesini, güzel bir şekilde sürmeniz gerekir. Göz çevresi derisi çok ince olduğu için; yapacağınız hatalı bir hareket göz çevresinde kalıcı bir durum oluşturabilir. Göze çevresine sürdükten sonra 30 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi için Krem hazırlama

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 ampul E vitamini kapsülü
  • 1 ampul B vitamini kapsülü

  Malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra, ağzı kapalı bir şişeye almanız gerekir. Bu karışım ile; göz çevrenizi her gün nemlendirebilirsiniz. 20 dakika göz çevresinde duran maske daha sonra durulanır, Karışımı buzdolabında saklamanız gerekir. En fazla 3 gün kullandıktan sonra yenisini hazırlamalısınız.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız