Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Göz kırışıklıklarına çözüm
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori : Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 • GÖZ ÇEVRESİ İÇİN BAKIM MASKELERİ 

  Göz altı morukları ve göz kırışıklıkları göz çok hassas olduğu için, bakımlar ile birlikte nemlendirilerek düzeltilebilir. Göz çevresine bakım maskeleri yaparak; daha sağlıklı bakışlar yakalayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi Bakımı için Maskeler

  Göz çevresi için Bakım

  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı kahve

  Yumurta kırıldıktan sonra beyazı ayrılır. Yumurta akının içine, 1 tatlı kaşığı kahve ilave edilir. Hazırladığınız karışımı göz çevresine itinalı bir şekilde sürmelisiniz. Sürerken bir pamuktan yardım almanız gerekir. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra durulamalısınız. Göz çevresi kırışıklığı çok olanlar haftada 2 kere yapabilirler.

   

  Göz Altı Morlukları için Bakım

  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 çorba kaşığı soya yağı
  • 1 çorba kaşığı avokado yağı

  Bütün yağlar bir yerde birbirine karıştırılır. Karışım hazır hale geldikten sonra; yüzük parmağı ile göz altlarına sürülür. Göz çevresine daha nazik davranmak gerekir. Sürüldükten sonra 30 dakika bekletilip yıkanır. Göz altı morluklarına iyi gelen maske haftada bir defa tekrarlanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakımı için

  • 1 havuç
  • 1 çay kaşığı badem yağı

  Havuç yıkandıktan sonra rendelenir. Rendelenmiş havucun içine, 1 çay kaşığı badem yağı ilave edilir. Karışım göz çevresine sürülür ve yatılır. Havucun göz çevrenizden düşmemesi için, uzanarak beklemekte fayda vardır. Havuç göz çevresinin dokusunu tamir eder. Bu yüzden kullanılması olumlu sonuçlar verir. 20 dakika beklettikten sonra yıkamanız gerekir. Haftada bir kez uygulanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakım için Maske

  • Yarım muz
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu

  Muzu soyduktan sonra, yarısını bir kaba alıyoruz. Kaba aldığımız muzu çatalla ezerek içine gül suyu ilave etmeniz gerekir. Göz çevresi maskesini, güzel bir şekilde sürmeniz gerekir. Göz çevresi derisi çok ince olduğu için; yapacağınız hatalı bir hareket göz çevresinde kalıcı bir durum oluşturabilir. Göze çevresine sürdükten sonra 30 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi için Krem hazırlama

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 ampul E vitamini kapsülü
  • 1 ampul B vitamini kapsülü

  Malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra, ağzı kapalı bir şişeye almanız gerekir. Bu karışım ile; göz çevrenizi her gün nemlendirebilirsiniz. 20 dakika göz çevresinde duran maske daha sonra durulanır, Karışımı buzdolabında saklamanız gerekir. En fazla 3 gün kullandıktan sonra yenisini hazırlamalısınız.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Kalorisi düşük diyet yemekleri
  Kalorisi Düşük Diyet Yemekleri

  Hem yemek hem de kilo vermek bu diyet yemekleri ile mümkün. Kalorisi oldukça düşük olan bu diyet yemekleri sayesinde hem diyetinize farklı tat katacak hem de yiyerek zayıflamanın keyfine varacaksınız. Cilt.

  Scarsdale Diyeti
  Scarsdale Diyeti

  Protein oranı yüksek karbonhidrat oranı düşük olan bir diyettir. Birçok uzman tarafından aslında önerilmeyen bu diyet sağlığı çok da iyi etkilemiyor. Fakat biz yinede merak edenler için scardale diyetini cilt.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

  Zayıflamaya yardımcı meyveli çay tarifleri
  Zayıflatan Meyve Çayları

  Hem sağlıklı bir şekilde vitamin alın hem de içerken zayıflayın. Bundan daha harika ne olabilir ki? Zayıflamak için içilen birçok bitkini veya diğer ürünlerin hepsi oldukça kötü tatlardadır. Cilt.

  Kalori yakmanın yolları
  Kalori Yakmanın 20 Yolu

  Yaşam kalitenizi arttırarak kilo verebilirsiniz. Hiçbir diyet uygulamadan veya spor salonunda bol paralar harcamadan sadece biraz yaşantınıza dikkat ederek kolayca zayıflayabilirsiniz. Nasıl mı? Cilt.net olarak kalori yakmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

  Kısa sürede 4-5 kilo verdiren ananas diyeti
  Ananas Diyeti

  Hızlı şekilde kilo vermek isteyenlerin tercihi ananas diyetidir. 2 gün gibi kısa bir zaman içerisinde 3 kiloya yakın kilo kaybedebilirsiniz. Kolay bir diyet olan ananas diyeti tüm ayrıntıları ile cilt.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız