Cilt Bakımı Ve Güzellik

Göz kırışıklıklarına çözüm
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori : Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 • GÖZ ÇEVRESİ İÇİN BAKIM MASKELERİ 

  Göz altı morukları ve göz kırışıklıkları göz çok hassas olduğu için, bakımlar ile birlikte nemlendirilerek düzeltilebilir. Göz çevresine bakım maskeleri yaparak; daha sağlıklı bakışlar yakalayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi Bakımı için Maskeler

  Göz çevresi için Bakım

  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı kahve

  Yumurta kırıldıktan sonra beyazı ayrılır. Yumurta akının içine, 1 tatlı kaşığı kahve ilave edilir. Hazırladığınız karışımı göz çevresine itinalı bir şekilde sürmelisiniz. Sürerken bir pamuktan yardım almanız gerekir. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra durulamalısınız. Göz çevresi kırışıklığı çok olanlar haftada 2 kere yapabilirler.

   

  Göz Altı Morlukları için Bakım

  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 çorba kaşığı soya yağı
  • 1 çorba kaşığı avokado yağı

  Bütün yağlar bir yerde birbirine karıştırılır. Karışım hazır hale geldikten sonra; yüzük parmağı ile göz altlarına sürülür. Göz çevresine daha nazik davranmak gerekir. Sürüldükten sonra 30 dakika bekletilip yıkanır. Göz altı morluklarına iyi gelen maske haftada bir defa tekrarlanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakımı için

  • 1 havuç
  • 1 çay kaşığı badem yağı

  Havuç yıkandıktan sonra rendelenir. Rendelenmiş havucun içine, 1 çay kaşığı badem yağı ilave edilir. Karışım göz çevresine sürülür ve yatılır. Havucun göz çevrenizden düşmemesi için, uzanarak beklemekte fayda vardır. Havuç göz çevresinin dokusunu tamir eder. Bu yüzden kullanılması olumlu sonuçlar verir. 20 dakika beklettikten sonra yıkamanız gerekir. Haftada bir kez uygulanabilir.

   

  Göz Çevresi Bakım için Maske

  • Yarım muz
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu

  Muzu soyduktan sonra, yarısını bir kaba alıyoruz. Kaba aldığımız muzu çatalla ezerek içine gül suyu ilave etmeniz gerekir. Göz çevresi maskesini, güzel bir şekilde sürmeniz gerekir. Göz çevresi derisi çok ince olduğu için; yapacağınız hatalı bir hareket göz çevresinde kalıcı bir durum oluşturabilir. Göze çevresine sürdükten sonra 30 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

   

  Göz Çevresi için Krem hazırlama

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 ampul E vitamini kapsülü
  • 1 ampul B vitamini kapsülü

  Malzemeleri bir kasede karıştırdıktan sonra, ağzı kapalı bir şişeye almanız gerekir. Bu karışım ile; göz çevrenizi her gün nemlendirebilirsiniz. 20 dakika göz çevresinde duran maske daha sonra durulanır, Karışımı buzdolabında saklamanız gerekir. En fazla 3 gün kullandıktan sonra yenisini hazırlamalısınız.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Keten yağının faydaları ve kullanımı
  Keten Yağının Faydaları

  Keten yağının içinde bulunan Omega – 3 doymuş yağ oranı, yağ asitleri, çinko, bakır, demir ve magnezyum vücudumuz için oldukça faydalıdır. Keten yağının faydalarını cilt.net olarak şimdi sırası ile sizlerle paylaşacağız.

  Haftada 2 kilo verdiren diyet
  İlkbahar Diyeti İle Zayıflayın

  Kışın abarttığınız yeme isteğinizi ilkbahar diyeti sayesinde tekrar azaltacaksınız. Cilt.net olarak ilkbahar diyeti ile kışın alınan kilolara son. Haftada 2 kilo vereceğiniz bu diyet sayesinde günlük alacağınız kalori miktarı 1400 kaloridir.

  kilo verme yöntemleri
  Hızlı Ve Kalıcı Kilo Verme

  Kalıcı kilo vermek için vereceğimiz 30 öneri ile rahatlıkla verdiğiniz kiloları koruyabilir tekrar kilo almadan istediğiniz zayıf vücutla hayatınıza devam edebilirsiniz. Cilt.net olarak kalıcı kilo verme önerilerini sizler için hazırladık.

  Çikolata diyeti tarifi
  Selahattin Dönmez Çikolata Diyeti

  Selahattin Dönmez çikolata diyetinde çikolata yiyerek de rahatça kilo verilebileceğini söylüyor. Bu diyet sayesinde çikolatadan vazgeçemeyenler az da olsa bu keyiften uzak kalmıyor. Selahattin Dönmez çikolata diyeti posta okurları ile paylaşılmış bizde cilt.net olarak 3 günlük çikolata diyetini sizler için yazıyoruz.

  Keten tohumu içerek zayıflama
  Keten Tohumu ile Zayıflama

  Keten tohumunun zayıflamaya etkisi tok tutması nedeniyle gerçekleşmektedir. İçinde B12 vitamini, omega 3 ve omega 6 bulunduran keten tohumu sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Keten tohumu ile nasıl zayıflanır? Merak edenler aşağıda vermiş olduğumuz tarifi uygulayarak kısa sürede fazla kilolarından kurtulabilir.

  Karbonatlı suyun zayıflamaya faydaları
  Karbonatın Zayıflamaya Faydaları

  Karbonat cilt üzerinde temizleyici olarak kullanılabildiği gibi zayıflamaya olan faydaları da bayanlar arasında sıklıkla dile getirilmektedir. Karbonattan faydalanarak kilosunu korumaya çalışan bayanlar günün belli bir saatinde karbonatlı su içerek formda kaldıklarını belirtmektedirler. Karbonatın zayıflamaya faydaları tüm detayları ile Cilt.net de.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız
  Bumerang - Yazarkafe