Cilt Bakımı Ve Güzellik
Gözaltı torbası ameliyatı

Gözaltı Torbası Ameliyatı

Gözün altında torba oluşumu çoğunlukla uykusuzluk ve ödem nedeniyle oluşabilmektedir. Yaşlanmaya bağlı etkiler arasında da göz altı şişmesi bulunmaktadır. İlerleyen yaşla birlikte göz altı torbası göz çukurunda bulunan torbacıkların zamanla esnemesi ve sarkması ile oluşmaktadır. Göz altı torbaları ameliyat yöntemi ile birkaç saat içinde giderilebilmektedir.

 

Göz Altı Torbası Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz altı torbasını gidermek üzere yapılan estetik ameliyatlarda göz kapağının aşağı doğru çekilme ihtimali en tehlikeli komplikasyondur. Bu gibi komplikasyonlar, alt göz kapağından fazla deri alınması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Flebin yanlış dikilmesi sonucu da göz kapağının aşağıya doğru düşmesi ihtimali oluşabilmektedir. Bu komplikasyonu engellemek amacı ile cerrahi işlem lokal anestezi kullanılarak ve deri fazlalığı için ölçüm yapılarak gerçekleştirilir.

Göz altı torbası ameliyatı sonrasında sağlık merkezinde yatma ihtiyacı duyulmaz.

Göz altı torbası ameliyatının ardından göz kapaklarında şişlik ve morartı oluşması doğaldır. Bu şişlik ve morartılar geçici olmakla birlikte birkaç gün içinde düzelmektedir.

Ameliyat sonrasında göz bölgesinde kalıcı izler fazla belirgin değildir ve izler zamanla belirginliğini kaybetmektedir.

Göz altı torbası ameliyatı sonrasında ağrı kesici ilaçlar ve antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Dikişler 5 günün sonunda alınır ve göz kapağının son hali 2 ile 6 ay içinde ortaya çıkmaktadır.

Göz altı torbalarını gidermek için ameliyat olmak yerine doğal bitkisel yöntemleri de deneyebilirsiniz.  Bu bitkisel tariflere Göz altı torbaları için maskeler ve Göz altı torbalarına bakım sayfalarımızdan erişebilirsiniz.

Yazar: Tarih: 4 Ağustos 2015 - 3:16:21 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,