Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz altı torbaları

Gözaltı Torbalarına Çözüm

Göz altı torbaları yüz güzelliğini olumsuz yönde etkilemektedir. Makyaj ile kapatılmaya çalışılsa da gözaltı torbaları kapatılamadığı için bu tür durumlarda uzun süreli tedavi yöntemleri tercih edilmelidir.

 

Gözaltı Torbaları Nasıl Giderilir

 • Gözaltı tornalarının giderilmesinde etkili olan yöntemlerden biri salatalıktır. Salatalığı kalın dilimler halinde doğrayın ve gözlerinizin üzerine yerleştirip bir süre bekleyin. Salatalıkların soğuk olması, gözaltı torbalarının daha kolay inmesini sağlayacaktır.
 • Orta boy patatesi çiğ haldeyken rendeleyin. Rendelediğiniz patatesleri gözlerinizin üzerine yapıştırın ve 20 dakika boyunca sırt üstü uzanarak bekleyin. Haftada 1 kez tekrarlanması gözaltı torbalarının giderilmesini sağlayacaktır.
 • Kahve telvesi ile yapılan gözaltı kompresi gözlerin altında oluşan torbaların inmesini sağlayacaktır. Gözaltında oluşan torbaların giderilmesinde kahve telvesinin etkileri büyüktür. 20 dakika gözaltında bekletin ve sonra temizlenin.
 • 2 adet çileği ince dilimler halinde kesin ve kestiğiniz dilimleri gözaltına yapıştırın. Gözlerinize süreceğiniz çilek kürü gözaltı torbalarının görünümlerini azaltacaktır. 10 dakika bekletmeniz yeterlidir. Haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Gözaltı Torbaları İçin Buz ve Çay Tarifi

Buz parçalarını kullanarak gözaltı torbalarını giderebilirsiniz. Az miktarda buz küpünü poşete koyarak gözaltına tampon yapabilirsiniz. Bu sayede göz altı şişlikleri ve torbaları kısa sürede etkili şekilde hafifler.

 

Göz altı torbalarına iyi gelen bir diğer maddede çaydır. Demlenmiş çaydan bir pamuk yardımı ile ılık bir şekilde alıp; gözaltı torbalarına tutabilirsiniz. Çayın dinlendirici etkisi gözaltı torbalarına çok iyi gelir.

 

Yazar: Tarih: 23 Ağustos 2015 - 11:49:12 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. elif diyor ki:

  yalan çünkü denedim

  • dudulan diyor ki:

   harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa denedim çok güzel denemenizi tavsiye ederim

  • MERVE diyor ki:

   elif hanım kaç gün denediniz afedersiniz ama?

 2. aysel diyor ki:

  Harika tarifler deniycem şayet işime yararsalar burda yorum paylaşıcam çok güzel tşk ediyorum

Etiketler:
Etiketler:, , , ,