Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz altı morlukları için bitkisel çözümler

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Göz altı bölgesinde meydana gelen morarmalar yüz ifadesinin daha yorgun ve sağlıksız görünmesine neden olur. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren göz altı morlukları nasıl geçer ve bitkisel yöntemlerle göz altı morluğu tedavisi yazımızın devamında yer almaktadır.

 

Bitkisel Göz Altı Morluğu Tedavisi

Göz Altı Morlukları İçin Maydanoz Maskesi

  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 3 yemek kaşığı maydanoz

Maydanoz ve yoğurdu mikserde karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı gece göz altı bölgesine sürüp 10 dakika bekletin ve temizleyin. Sonrasında göz kreminizi sürebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulanmalıdır.

 

Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Tarif

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet patates

Salatalık ve patatesin suyunu çıkartıp karıştırın. Gece yatmadan önce pamuk yardımıyla elde etmiş olduğunuz karışımı göz altı bölgesine sürün. Gözaltlarında suyun toplanmasını önleyerek damarların büzüşmesini önler. Patates ise cilt rengini açtığından morlukların renginde açılma sağlayarak giderilmesine yardımcı olur.

 

Göz Altı Morlukları İçin Üzüm Çekirdeği Yağı

Güçlü bir antioksidan olan üzüm çekirdeği yağı, C, E ve D vitaminlerini barındırmaktadır. Göz altı morluklarının giderilmesinde etkili olan üzüm çekirdeği yağı, bir çok göz kreminin de muhteviyatında yer almaktadır. Damarları güçlendirerek göz altı morluklarını gideren üzüm çekirdeği yağı, göz çevrenizin daha güzel olmasını sağlar.

 

Üzüm çekirdeği yağı ile göz altlarına bakım yapmak için her gece yatmadan önce 2 damla üzüm çekirdeği yağı ile göz altına masaj yapın. 1 hafta sonra göz altındaki morartıların renginin açıldığını fark edeceksiniz.

 

Göz Altı Morlukları İçin Tatlı Badem Yağı

K ve E vitaminlerini içeriğinde barındıran badem yağı, göz altı bölgesinde oluşan morlukları ve kurulukları etkili biçimde geçirmektedir. Derilmemesine nem sağlayan bu bitkisel yağı her gece yatmadan önce göz altı bölgesine masaj yaparak yedirmelisiniz.

 

Gözaltlarına Bitki Çayları İle Çözüm

Gözaltlarınıza hazır poşet çaylar ile bakım yapabilirsiniz. Yeşil çay, siyah çay, papatya, kuşburnu, lavanta, zambak ve ıhlamur çaylarını demleyip gözaltlarınıza koyun. Bu çaylar gözaltlarında oluşan morlukların geçmesini hızlandırır.

Yazar: Tarih: 7 Kasım 2015 - 2:30:58 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,