Cilt Bakımı Ve Güzellik
göz altı morluğu tedavisi

Görüntü olarak uykusuz, yorgun bir simaya sahip olmamıza neden olan durumlardan biri de göz altlarımızda oluşan morluklardır. Bazen bazı sağlıksal sebeplerden ötürü, bazen kullandığımız zararlı maddelerden ötürü bazen de vücudumuzdaki ciddi yorgunluklardan dolayı meydana çıkan morluklar sahip olan her kişiyi rahatsız etmekte ve bireyleri bu görüntüye dair önlemler alma yoluna itmektedir.

Göz altı morluklarına alınacak çözümler arasında tıbbi uygulamalar gün geçtikçe yayılmaktadır. Göz altlarına yapılacak aydınlatma işlemi veya lazer uygulaması sayesinde bu görüntülerden kısa bir sürede kurtulmak mümkün olmaktadır. Ancak genetik olarak gelen göz altı morluklarına daha yoğun bir tedavi aşaması uygulandığı bilinmektedir.

Örneklendirmiş olduğumuz tıbbi müdahaleler haricinde de kişilerde ortaya çıkan göz altı morluklarına çare olarak doğal ürünlerden meydana getirilecek tedaviler de oldukça revaçtadır. Bu probleme sahip olan her bir bireyin lazer uygulaması vb. uygulamalara ödeyecek maddi gücü olmayacağından doğal yollardan çare bulmaya özen gösterilmesi de gerekebilmektedir.

İşte önerilen doğal yöntemlerle göz altı morluklardan kurtulabilinecek formüllerden bazıları ise şunlardır;

  • Salatalıkla yapılacak kür : Bir adet salatalığı (kabukları üzerinde kalacak şekilde) ince olmasına dikkat edecek şekilde dilimledikten sonra, dilimlediğiniz salatalıklardan gözünüze iki adet koymanız önerilmektedir. Bu uygulamayı 10 dakika boyunca yaptıktan sonra salatalıkları gözlerinizden alabilirsiniz. Aynı etkiyi yaratacak bir başka salatalık kürü de bir bütün salatalığı ezip püre haline getirdikten sonra, bu malzemeyi bir pamuk yardımıyla göz altı morluklarınıza ve göz kapaklarınıza yedirmek olacaktır. Bu uygulamayı yaptığınızda da malzemeyi 15 dakika gözünüzde bekleterek yıkamanız yeterli olmaktadır.
  • Patatesle yapılacak kür : Bir adet orta boylardaki patatesi halka olacak şekilde dilimledikten sonra, soğuk haldeki süte batırmanız ve sonrasında gözünüze koymanız önerilir. 10 dakika bu şekilde beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • Domatesle yapılacak kür : Yarım domatesin suyunu çıkardıktan sonra çeyrek dilim limonun da suyunu bu malzemenin üzerine sıkarak karıştırmanız gerekmektedir. Ortaya çıkardığınız bu malzemeyi göz altı morluklarınıza sürerek 5 dakika bekletmeniz ve ardından yıkamanız yeterlidir.
  • Maydanozla yapılacak kür : İki yemek kaşığı yoğurt ile üç yemek kaşığı maydanozu bir araya getirip iyice çırpmanız gereklidir. Malzemeyi morluklara sürdükten sonra yirmi dakikalık bir zaman diliminde bekleyerek sonrasında yüzünüzü ılık suyla yıkamanız önerilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız