Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz altı morluğu neden olur

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Cinsiyet ve yaş grubu fark etmeksizin oluşabilen göz altı morlukları, pek çok değişik sebepten ortaya çıkabilirler. Göz altı morluklarından bir an önce kurtulmak istiyorsanız, geçici sebeplerden dolayı oluşan morlukları doğal çözümlerle ortadan kaldırabilirsiniz. Doğuştan gelen göz altı morluklarında ise başarı oranı daha düşüktür.

 

Göz altı morlukları, bilgisayar başında fazla vakit geçirmek ve uykusuzluk durumlarında daha çok ortaya çıkmaktadır. Fazla alkol tüketimi, yetersiz beslenme, sigara kullanımı, ani kilo kaybı, sağlıksız yaşam koşulları da göz altı morluklarının diğer sebepleri arasındadır.

 

Uykusuzluk nedeniyle ortaya çıkan göz altı morluklarına, göz altı torbaları da eşlik edebilir. Yeterli süre ve kalitede uyku alınamadığında hassas olan göz altı bölgesinde morarmalar oluşabilir.

 

Göz Altı Morluğu Sebepleri

 • Yeteri kadar beslenilmeyen durumlarda vücut için gerekli vitaminler alınmadığında göz altı bölgesi morarabilir
 • Yaşlanmanın etkisiyle beraber göz altındaki deri incelir ve mor görünüm ortaya çıkar
 • Sigara ve alkol tüketimi kandaki oksijen seviyesini azaltarak göz altı morarmasına sebep olur
 • Karaciğer rahatsızlığı bulunanlarda göz altı morluğu oluşabilir
 • Yüz yapısı nedeniyle gözlerin çukur olması, göz çevresinin daha koyu görünmesine yol alabilir
 • Damar genişlemesi göz altında morluk oluşturabilir
 • Yanlış kozmetik ürünü kullanımı sonrasında göz altı bölgeniz morarabilir. Sıkça göz altı temizleyici kullanımı sonrasınca cilt incelerek damarların görünmesine sebep olur ve göz altı bölgesi koyu görünür.

 

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz doğal tariflerden faydalanabilirsiniz. Göz altı morluklarını azaltan ve bazı durumlardan tamamen ortadan kaldırabilen Blefaroplasti ameliyatını deneyebilirsiniz. Vitamin, mineral, aminoasitler ve çeşitli enzimlerin göz altı tabakasına verildiği mezoterapi yöntemi de başarılı olabilmektedir. Kimyasal peeling yöntemi ile göz altındaki sorunlu bölge soyularak yerine yeni derinin gelmesi sağlanabilir.

 

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Tedavi

 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı badem yağı

Bal ve badem yağını karıştırıp göz altı bölgesine sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildinizi yumuşatacak ve onarak olan bu tarifi 3 günde 1 olmak üzere en az 1 ay kullanmalısınız.

 

Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifi

 • Yarım litre su
 • 1 çay bardağı papatya kurusu

Kaynamış suya papatya kurularını atıp demlenmesini bekleyin. 20 dakika kadar bekledikten sonra süzüp elde etmiş olduğunuz suyla göz altı bölgesine tampon yaparak uygulayın. 5 dakika göz altında bekledikten sonra yarım saat bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. 3 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 23 Şubat 2016 - 7:20:06 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,