Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz altı morluklarına bitkisel çözüm

Hem erkeklerde hem de kadınlarda, bazı durumlarda bir sağlık problemi sonucu ortaya çıkabilen bazense doğuştan genetik faktör olarak alınıp yetişkin çağlarda ortaya çıkabilen bir sorun olarak göz altı morluklarından bahsetmek mümkün olmaktadır.

Göz altı morluklarına iyi gelecek bitkisel çözümler

Salatalık ve patates ikilisi : Patates kullanılacaksa rendelenerek, salatalık kullanılacaksa da dilimlenerek kullanılır. Her iki sebze de gözaltı morluklarının üzerinde bekletilerek morluğu alması sağlanır. Ayrıca bu ürünlerin suyunu çıkartarak, bir pamuğa döktüğünüz suyu göz altı morluklarınızda bekletmeniz de mümkündür.

Buhar banyosu : Kaynattığınız sıcak suyun buharı ile yüzünüze direkt olarak buhar banyosu uygulamak da morluklara iyi gelecek çözümler arasındadır.

Soğuk kompresi : Göz altı morluklarınıza uygulayacağınız soğuk baskılar da morlukların yavaş yavaş ortadan kalkmasında oldukça etkilidir. Bunun için isterseniz direkt olarak buz kullanabilir veya soğuk su ile bölgeye uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız bu uygulama, gözlerinizi morlukların haricinde de oldukça ferahlatacaktır.

Domates suyu ve limon ikilisi : Oldukça basit olan bu uygulama için ihtiyacınız olan domatesi ve limonu eşit miktarda sıkarak sularını çıkardıktan sonra, ortaya çıkartmış olduğunuz bu malzemeleri birbirine karıştırarak 7 gün boyunca her gün ikişer kez göz altlarınıza sürmeniz yeterli olmaktadır.

Soğuk süt uygulaması : Bir kasenin içerisine koyduğunuz soğuk haldeki süte, göz altına koyacağınız pamukları bandırdıktan sonra 20 dakika kadar bu pamuklarla gözleriniz kapalı bir şekilde yatmanız gerekmektedir.

Nane yaprağı uygulaması : Doğal nanelerden 15 tane kadarını ince ince dilimleyerek göz altlarınıza koymanız ve yine 2 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir. Yapacağınız  bu uygulamayı morlukların ciddi anlamda azalmasını sağlayacak kadar devamlı surette yapmanız önerilir.

Zararlı ürünlerden uzaklaşma : Kahve, sigara, alkol ve hatta uyuşturucu gibi sağlığa son derece zararlı olan ürünleri hayatınızdan çıkarmak, göz altı morluklarınız eğer genetik değilse inanılmaz bir şekilde değişim gösterecek ve ortadan kalkacak hale gelecektir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız