Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göz makyajı

GÖZ ALTI KAPATICISI NASIL SÜRÜLÜR

Göz altı kapatıcısı gün içinde meydana gelen renk bozuklukları, morluklar ve gözaltındaki renk değişiklikleri için kullanılır. Göz altı kapatıcısı yoğun kırışıklıklar için uygun değildir. Kırışıklıklarda birikme yapacağı için daha çok renk farklılıklarında kullanılırlar.

Göz altı Kapatıcısı Nasıl Sürülür?

Göz makyajı yaparken gözaltına kapatıcı uygulamadığınız zamanlarda daha yorgun ve yaşlı gözükmeniz olasıdır. Bu gibi durumlarda makyajın bütünlüğünü sağlamak için gözaltı problemleri de gözaltı kapatıcısı kullanılarak giderilmelidir.

Göz Altına Kapatıcı Sürme Tekniği

  1. Öncelikle süreceğiniz göz altı kapatıcısını mutlaka açık tonlarda seçerek işe başlamalısınız. Morluklar ve kahverengi gibi yorgunluk işaretleri açık renklerle daha iyi kapatılır.
  2. Kapatıcıyı uygularken mutlaka yüzük parmağınızla sürün. Gözaltına en iyi temas edebilen parmakla sürme işleminiz daha kolay hale gelecek.
  3. Gözaltına kapatıcıyı çok az miktar uygulayın. Fazla miktarda uygulanan kapatıcılar gözaltına bembeyaz gösterecek ve sıradan görünmenizi sağlayacaktır. Fazla sürülen kapatıcının kırışıklıkları daha fazla belirginleştirdiğini unutmayın.
  4. Parmak ile işlem yapmak istemeyenler için en uygun sürme stili fırça ile uygulamaktır. İstediğiniz miktarda kapatıcıyı gözaltına sürerek fırça yardımıyla dozunu ayarlayabilirsiniz.
  5. Gözaltına kapatıcı sürmenin en doğru şekli göz çukurundan başlayıp dış kısma doğru sürmektir. Bunun tersini uygularsanız gözaltındaki sorunlarınız bir saat sonra yeniden ortaya çıkacaktır.

Göz altı kapatıcısı sürme şekillerine dikkat ederek, göz altınızdaki morlukları, yorgunlukları ve gözaltı çukurlarını gözleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız