Cilt Bakımı Ve Güzellik
Gözaltı ışık dolgusu nedir? Nasıl yapılır? Göz altı ışık dolgusunun faydaları, öncesi ve sonrası

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu sayesinde mor halkalar ve gözaltı şişlikleri giderilir ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilir. Göz altlarında bulunan mor halkalar ve şişlikler ister istemez sizi büyük gösterir. Yaşam şartları, stres ve genetik özellikler en çok göz altlarında kendini belli eder. Göz altlarında oluşan bu sorunlar sizi yorgun, halsiz ve sağlıksız gösterebilir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

Gözaltı ışık dolgusu gözaltlarında oluşan çökme ve morlukların giderilmesi için uygulanan etkili bir yöntemdir. Gözaltlarında şikayete göre ışık dolgusu uygulanır ve hasta 1 hafta sonra gözaltlarında oluşan problemlerin azaldığını görür. 1 hafta sonra etkilerinin göründüğü ışık dolgusu kişinin daha sağlıklı ve canlı gözaltlarını kavuşmasını sağlar.

 

Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Işık dolgusunun içeriğinde antioksidan, vitamin, aminoasitler, lidokain ve mineral sayesinde gözaltlarında herhangi bir ödem problemi oluşturmaz. 1 – 1,5 yıl etkili olan gözaltı ışık dolgusu sayesinde daha özgüvenli bir yaşama adım atarsınız.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz çevresinin uyuşması için anestezi kremi uygulanır. ışık dolgusundan da bulunan lokal anestezik sayesinde kişi uygulama sırasında hiçbir iğne acısını hissetmiyor.

 

Krem gözaltlarına uygulandıktan sonra ucu küt şekilde olan kanülle işleme başlanır. Gözaltlarına tek bir yerden giriş yapılarak gözaltları ve göz çevresi dolgu ile doldurulmaya başlanır. Kemiğin üzerinden verilen dolgu uygulaması iğne ile de uygulanabilir. Fakat iğne işlemi şişlik ve morarmalara neden olduğundan daha az tercih edilir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Kaç Seans Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusunda tek sefer yeterli oluyor. Fakat bazı durumlarda ihtiyaç olursa ikinci seansa geçiş yapılıyor. İlerleyen günlerde kendini belli eden ışık dolgusu gözaltlarına tam yayılmadı ise tekrar aynı işlem uygulanıyor.

 

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkisi Var mı?

Gözaltı ışık dolgusunun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Fakat gözaltında oluşan torbalar çok ileri seviyede olan kişilerde ve hamile bayanlarda herhangi bir alerjik reaksiyon risk taşıyabileceğinden uygulanması doğru bulunmuyor.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası İyileşme

Uygulama bittikten sonra günlük hayatınızı etkileyen bir durum söz konusu olmuyor. Seans bittikten sonra hemen ayaklanarak günlük işlerinize geri dönebilirsiniz.

 

Gözaltı Işık Dolgusunun Faydaları

  • Göz çevresinde bulunan lekelerin giderilmesi sağlanıyor.
  • Gözaltında oluşan morluklar giderilir.
  • Göz altlarındaki kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.
  • Gözaltındaki çukurluklar doldurularak göz çevresi yenilenir.

Yazar: Tarih: 1 Nisan 2015 - 2:00:37 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,