Cilt Bakımı Ve Güzellik
göğüste sivilce nedenleri ve tedavisi

Göğüste sivilce çıkması yüzdeki kadar estetiği bozmasa da yinede kötü görünebilir ve bayanların canını sıkabilir artı acı verici bir durumdur. Yağlı cilde sahip olan bayanların göğüs bölgesinde de sivilce çıkabilir ve vücudunun diğer bölgelerinde de sivilce görülmesi bu nedenle kaçınılmazdır.

Göğüs bölgesinde çıkan sivilceler sonucu dekolte seven bayanlarda buna engel olabilir ayrıca özgüven eksikliği de ortaya çıkar. Göğüste çıkan sivilceleri engellemek sanıldığı kadar zor değildir. Dikkat etmeniz gereken bazı durumlar sonucunda göğüsteki sivilcelerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Göğüste Sivilce Neden Çıkar? Nasıl Tedavi Edilir?

1 –  Göğüste çıkan sivilce için temizleyici kullanın ve içerisinde benzoil ve salisilik maddeler olmasına dikkat edin. Ölü derileri kaldırmak ve aynı zamanda cildinizin nefes alması için bu temizleyiciler çok idealdir. İlk olarak alacağınız salisilik içeren ürün ile başlangıcı yapın ve 1 ay kadar bu ürünü kullanın eğer bu ürün sonunda tedavide sonuç alamadıysanız benzoil içeren ürüne geçebilirsiniz. Bu ürünler cildi kurutma etkisi oluşturacağından yağsız bir nemlendirici kullanarak cildinizdeki nemin kaybolmamasını da sağlayın.

2 – Göğüs bölgesinde de diğer bölgelerde olduğu gibi ölü deriler oluşur ve bu ölü derileri yok etmek için kabak lifi ile göğüslerinize masaj yapmalısınız. Cildinizin tahriş olmaması için çok nazik davranın. Banyoda kullanılan aromalarla ve duş jelleri ile tahriş olmasını engellersiniz.

3 – Duş alırken krem kullanımında ya da şampuan kullanımında cildinize de bu ürünleri kullanmayın gözenekleri tıkayıp sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu uygulamalardan sonra cildinizi kalıntılardan iyice arındırıp kese işlemini öyle yapın.

4 – Maske uygulaması sadece yüze özel bir uygulama değildir. Vücut maskeleri alıp göğüs bölgenize de maske yapabilirsiniz. Haftada bir kez uygulayacağınız bu maskelerin bitkisel içerikli olmasına alırken dikkat etmelisiniz.

5 – Göğüslerinize masaj yaptıktan sonra yağsız nemlendirici sürün ve cildinizi neml tutması için benzoil ya da salisilik asit içeren losyonlar uygulayabilirsiniz.

6 – Kıyafetleriniz göğüs bölgenize sıkacak tahriş edecek kıyafetler olmasın. Sert kumaşlar, dantelli kıyafetler ve dar kıyafetler sivilcelere neden olabilir. Pamuklu kıyafetler seçmek sivilce oluşmaması için en doğru kumaş cinsidir.

7 – Kullandığınız aksesuarlarda göğüs bölgenizde sivilce oluşmasına neden olabilir. Çünkü cildinizde oluşacak tahriş yağ üretimini arttırır bu da durumda sivilcelere davetiye çıkarmaktır.

8 – Egzersiz yapıyorsanız egzersiz yaparken pamuklu giysileri tercih edin ve mutlaka duş almaya özen gösterin.

9 – Dekolte kıyafet giyip dışarıya çıkıyorsanız mutlaka göğüs bölgenize de güneş koruyucu ürün kullanmayı unutmayınız. Güneş yanıklarında sebep te cilt tahriş olur ve yukarıda yazdığımız gibi tahriş sivilce sebebidir.

10 – Her gece yatmadan önce kıyafet değiştirin ve bir gün önce giydiğiniz kıyafet olmamasına özen gösterin. Cildiniz bir gün önceden kıyafetlerde bakteri oluşmuştur ve aynı kıyafet giyme sonucu bakteriler tekrar cildinize geçer. Gecelik ya da pamuk kumaşlı eşofmanları tercih etmelisiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız