Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sarkık göğüsler için öneriler

Sarkık göğüsler genellikle doğumdan sonra bulunduğu görüntüye ulaşır. Bununla birlikte geçen yılların etkisi de göğüslerin sarkmasına neden olur. Göğsün elastikiyetini kaybetmesiyle birlikte göğüsler aşağı doğru sarkar peki bu göğüs sarkmaları nasıl düzeltilir? Cilt.net olarak aşağıda verdiğimiz önerileri uyguladığınızda göğüslerinizin toparladığını göreceksiniz.

Göğüs Sarkmasına Karşı Yapılması Gerekenler

  • Sarkık memeler için en etkili yöntem masajdır. Göğüs toparlayıcı kremlerle birlikte yapılan göğüs masajı dikleşmeyi ve toparlanmayı beraberinde getirir.
  • Duş esnasında göğüslerinize soğuk sıcak su şoku yapın. Bu etkiyle göğüsleriniz uyarılacak ve dikleşecektir. Özelliklede göğüslerin yumuşamasını engellemek için bu yöntem çok idealdir.
  • Doğru sutyen kullanın. Genç yaşlarda yanlış sutyen seçimi göğüslerin erken sarkmasına neden olur. Kullanılan sutyen mutlaka göğsünüze tam oturmalıdır. Silikonlu olan sutyenler göğüslerinizi dik gösterirken aynı zamanda sarkmayı engeller.
  • Yürüyüş göğüs sarkmasını engellemek için çok etkilidir. Yürürken kamburunuzu çıkarmayın. Omuzlarınız dik olmalı ve karnınız içeride yürümelisiniz. Duruş bozukluklarından kaynaklanan sorunlar düzeltilerek göğüsler dik gösterilebilir.
  • Göğüs kısmına yönelik spor hareketleri bir ay gibi kısa bir sürede göğsü toparlayacaktır. Sarkık olan göğüsler için göğüs kaslarını harekete geçirmek yeterlidir.
  • Sarkık göğüsleri eski haline getirmek için beslenmenin de belli bir düzene girmesi gerekmektedir. Daha çok buğday, pirinç, hurma, elma, patates, vişne, havuç gibi besinler göğüslerin dik kalmasını sağlar.
  • Yatış şeklinizi değiştirin. Yüz üstü yatmak yerine sırt üstü yatmayı tercih edin. Yüz üstü yattığınızda göğüsleriniz daha çok sarkacak ve görüntü sizi mutsuz edecektir.

 

Yorum Yaz:

  1. tugba bulut diyor ki:

    Şu anda goslerimde sut var ama azaldi bunu ornwk verdiniz bilgileri uygulasam olurnu duzelirmi sarkan goslerim

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız