Cilt Bakımı Ve Güzellik
Doğal göğüs büyütme

Göğüs Büyütme Masajları sayesinde 2 ay gibi bir sürede, göğüslerin 2 beden civarında büyümesi sağlanır. Küçük göğüslü bayanlar, aşağıda vermiş olduğumuz Göğüs Büyütme Masajı tariflerinden dilediğini veya bir kaçını her gün düzenli olarak uygulamalıdır.

Aksatılmadan 2-4 ay boyunca düzenli olarak yapılan göğüs büyütme egzersizleri sayesinde göğüsler 2 beden civarında büyür.

 Göğüs Büyütme Masajları

Göğüs Büyütme Masajı Nasıl Yapılır?

Masajı yapmadan önce göğüs büyüten doğal yağlardan uygulamalısınız daha sonra;

 1. Sağ göğüs sağ elle, sol göğüs sol elle dıştan kavranır.
 2. İki göğüs dıştan içeri doğru bir birine yakınlaştırılır ve serbest bırakılır bu hareket 30 tekrarla uygulanır.
 3. Daha sonra göğüsler iç kısımdan kavranır daha sonra dışa doğru gerdirilir ve bırakılır bu harekette 30 kez tekrarlanır.
 4. İçe ve dışa doğru yapılan göğüs büyütme masajı günde 3 ila 5 set halinde yapılmalıdır.

Göğüs Büyütme Egzersizi

Bu hareketten öncede dilerseniz doğal yağlardan kullanabilirsiniz.

 1. Göğüsler avuç yardımıyla kavranır.
 2. Avuç içine aldığınız göğüslerinize hafif şekilde bastırın ve yukarı doğru kaldırın 2 saniye yukarıda tutun ve serbestçe bırakın.
 3. Hareket her sette 3 kez tekrarlanmalı ve toplam 3 set yapılmalı.

Göğüs Büyütme Hareketleri

Avuç içleri göğüslerin üzerine koyularak göğüslerin önce içe sonra dışa doğru daire çizilmesi ile yapılan masaj yöntemidir.

 1. Göğüslerin üzerine koyulan avuç içleri sayesinde göğüsler önce birbirlerine doğru itilir ve iki göğüste farklı gönlere doğru (Sağ göğüs saat yönünde, sol göğüs saat yönün tersi yönünde) 30 daire çizilerek hareket bitirilir.
 2. Daha sonra içten dışa olan göğüs büyütme hareketi (Sağ göğüs saat yönünün tersine, sol göğüs saat yönünde) 30 daire şeklinde uygulanır.

Bu göğüs büyütme egzersizini yaparken doğal yağlar gerekmediği için gün içerisinde fırsat buldukça uygulamanız faydalı olacaktır.

Soğuk Su Masajı 
Soğuk su ile uyarılan göğüs bölgesi, daha çabuk büyür.

 1. Bir kaba soğuk su koyun ( Gerekirse suya buz kalıpları ekleyin).
 2. Ellerinizi bu suya sokun ve sonrasında göğüslerden birini bir elinizle sağdan diğer elinizle soldan bastırarak hafifçe sıkın, 10 kez gevşetin ve tekrar sıkın.
 3. Göğsünüzü her sıktığınız da avuç içlerinin yaklaşabildiği kadar birbirlerine yaklaşmalarını sağlayın.
 4. Daha sonra diğer göğüs içinde aynı hareketi tekrar edin. Soğuk su masajını her göğüs için 15’er kez ve günde 2 defa uygulayın.

Sıkılaştırıcı Ve Toplayıcı Egzersiz

Göğüs sıkılaştırmada etkili bir diğer harekette elinize bir havlu alıp sıkıyor gibi yapmaktır.

 • Havlu sıkma hareketi: Elinize bir adet el veya yüz havlusu alıp, havluyu önce sağa doğru iyice sıkın ardından sola doğru iyice sıkın.

Hareketi 10 sağ ve 10 sol yaptıktan sonra bırakın. Günde 2-3 kez bu hareketi yapabilirsiniz.

Göğüs Büyütücü Hareketler

 1. Karın üstüne yüzükoyun uzanıyoruz ve ayakların havaya kalkmasına mani olmak için ayaklarımızı kanepenin veya yeteri kadar ağırlığa sahip bir ev eşyasının altına yerleştiriyoruz.
 2. Sonrasında derin bir nefes alıp aynı anda vücudunuzun üst kısmını kaldırıp kollarımız ile suda yüzme hareketi yapıyoruz.
 3. Kolları yan tarafa doğru getirirken daha önce aldığımız derin nefesi ağır bir biçimde geri verip ve yavaşça üst bedeninizi indiriyoruz.
 4. Bu işlemi 10 defa tekrar etmemiz yeterli olacaktır.

Basit Göğüs Büyütme Hareketleri

 1. Dizlerinizin üstüne oturup kollarınızı omuz yüksekliğinde havaya kaldırın, vücudunuzu dik tutmak şartıyla arkaya doğru iki kere esnettikten sonra öne getirip aşağıya indiriniz. Bunu 15 defa tekrar ediniz.
 2. Dizlerinizin üstüne oturup kollarınızı havaya doğru kaldırdıktan sonra iyice gerin ve kollarınızı yanlardan aşağıya indirin. Bunu 15 defa tekrar edin.
 3. Diz çökerek diz kapakları üzerine oturuyoruz. Daha sonra her iki kolumuzu eş zamanlı olarak aynı anda arkaya doğru esneterek göğüs kaslarını geriyor ve kolları iki yana indirip bunu 15 defa tekrar ediyoruz.
 4. Diz kapaklarınızın üstüne oturup bir elinizi belinize yerleştirerek öteki kolunuzu önden arkaya doğru hızlıca itin ve kolunuzu yana doğru indirin. 7 defa sağ 7 defa sol kolunuzu bu şekilde hareket ettirin.
 5. Kollar kaldırılır ve koltuk altının göğüsle birleşen kısmına her gün 5 dakika masaj yapılması göğüslerin büyümesini ve toparlanmasını hızlandırır.

Göğüs büyütme masajları göğüslerin zamanla büyümesini ve ebat olarak genişlemesini sağlar. Masaj yaparken ellerinizin daha iyi hareket edebilmesi için; bitkisel yağlardan yararlanmak gerekir.

Püf Noktaları

Göğüs büyütme masajları yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

 1. Gün aşırı değil her gün yapmanız, oldukça faydalı olacaktır. Kan akış hızının artması için; devamlı masaj yapılması gerekir.
 2. Göğsünüze zarar verecek boyutta sert hareketler yapmamalısınız.
 3. Göğüsleri çok bastırarak yapılan hareketler daha çok fayda sağlar diye bir şey yoktur.

Bayanların dış görüntüsünde büyük yer kaplayan göğüsler; masaj yolu ile istenilen boyuta getirilebilir. Yukarıda verilen masaj uygulamalarından birini seçerek; hemen başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. seda diyor ki:

  goguslerım ıstedıgım olcude buyudu tesekkurler

 2. burcu diyor ki:

  merhaba kizlar ben geldim kizlar size bugun soyliyecem Şu hani derler ya masaj yaparken soguk su ile yapin ben su yerine buz kullandim ve Çok etkili size de tavsiye edim dedim ha bi de zeytin yaĞi harika bir etki bir sonraki yazima kadar hoŞÇakalin ve sonsuz keŞekkurler hepinizioptim

 3. burcu diyor ki:

  selam ben burcu. bu hareketleri beŞ gun once baŞladim ve inanilmaz derece etkilidir.kendi adima sizden Çok teŞekkurler.

 4. ezgi diyor ki:

  hangi ýag türü acaba

 5. ezgi diyor ki:

  masajlari uygularken hangi tür bir bitki yaği fayda sağlar.Çok etkili bir ýağ kullanmak gerek mi ya da zeytin yag gibi ýağlar da olabilir mi hangi si çok daha fayda sağlar acaba?

 6. ezgi diyor ki:

  hepsini sirasiyla mi yapicam yoksa bir uygulama ile mi devam edersem etkili olur?

 7. Nick diyor ki:

  Merhaba 31 yaşındayım göguslerim oldukça küçük bu hareketleri kaç dakıKa yapacağız ve sonuç alınmıyor acaba

 8. MRS.KURT diyor ki:

  Merhabalar.bu sırasıyla verilen yöntemlerin hepsini mi uygulamamiz gerek yoksa örneğin sadece “soğuk su ile göğüs büyütme mesaji” gibi herhangi birini seçerek sürekli onu mu yapmamız gerek.

  • Nurhan diyor ki:

   Tek bir planla ilerlerseniz, daha net bir sonuç alabilirsiniz.

 9. W diyor ki:

  Ben 12 yaşındayım ve benim memelerini çok küçüktü şimdi çok büyüdüler

 10. Tülay diyor ki:

  Hareketleri yapmaya başladım ve bir kaç ay yapmaya devam edicem inşallah bir faydasını görürürüm,göğüslerim büyürse ve ben hareketleri bırakırsam daha hiç yapmazsam tekrar eski halini alırmı öğrenebilirmiyim.

  • Nurhan diyor ki:

   Egzersizleri uygulamayı bıraktığınızda eski haline dönebilir.

 11. Serra diyor ki:

  2 dakikada büyüdü

 12. Şimal diyor ki:

  11 yaşındayım göğüslerim arkadaşlarıma göre çok küçüktü ve 2 ay bu işlemleri yaptım şu an çok büyüdü teşekkürler

 13. Ecem diyor ki:

  3 ile 5 set yazmışsınız bu seti gün içine mi dağıtıcaz yoksa 1 kerede mi yapmak daha yararlı?

  • Nurhan diyor ki:

   1 kerede yapmanız gerekmektedir

 14. X diyor ki:

  Hep büyük kalmasi icin aylarca (2 aydan fazla bir sure) tekrar etmemiz mi gerekmektedir?gecici yöntem dediğiniz için soruyorum

  • Nurhan diyor ki:

   Uygulamaya devam ettiğiniz sürece dolgun ve iri görüneceklerdir.

 15. Özlem diyor ki:

  18 yaşındayım, yukarıdaki masajlarla birlikte göğüs büytücü egzersizler de yaparsam kalıcı sonuc elde eder miyim? 3-4 ay yapıp bırakırsam başlamadan önceki haline doner mı? Ve sarkma olur mu acaba?

  • Nurhan diyor ki:

   Bu yöntemler geçici yöntemlerdir.

 16. Lalezar diyor ki:

  yukarıda belirtilen masajları sırayla uyguladım göğüslerimde biraz dolgunluk oldu ve yanma hissi var yapmaya devam etsem bir sakıncası olmaz değil mi ?

  • Nurhan diyor ki:

   Herhangi bir sakıncası olmaz, sert hareketler yapmaktan kaçının.

 17. berat-kerim@hotmail.com diyor ki:

  Meraba ben evli biriyim iki tane cocugum var kizken 85 takiyodum ama simdi 70 beden takiyorum goguslerimin buyumesi icin ne yapmam gerekiyo

  • Nurhan diyor ki:

   Merhabalar,
   Doğal yollarla göğüs büyütmenin tek yolu, yukarıda belirtmiş olduğumuz egzersizler ve masajlardır. Kalıcı göğüs büyümesi için ameliyat olmanız şarttır.

 18. Seda diyor ki:

  Ben bunların hepsini yaptım ama imkanı yok olmuyor destekliyi bile doldutmuyor

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız