Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göbek ve basen inceletme egzersizleri

Göbek Ve Basen Eritme Hareketleri

Göbek bölgenizdeki ve basen bölgenizdeki fazlalıklardan kısa sürede kurtulmak için diyetle birlikte vereceğimiz göbek ve basen eritme hareketlerini de uygulamalısınız. Çünkü sadece diyet yaparak bu bölgedeki yağlanmadan kurtulamazsınız.

 

Göbek Ve Basen Eritme Hareketleri

Basen için ayrı göbek için ayrı hareketler uygulamak gerekir. Diyet uzmanlarından beslenme listesi almalı ve her gün bu hareketleri tekrarlamalısınız. Yapacağınız diyet ile vücudunuza daha fazla yağ depolanmasını önleyecek, aşağıda yer alan hareketler sayesinde yağların yakılmasını sağlanacaksınız.

 

Göbek Eritme Hareketi -1

Ayakta dümdüz şekilde durun ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. 2 kolunuzu da karşıya doğru uzatın ve gözlerinizi el parmak uçlarınıza sabitleyerek önce sağa sonra da sola dönebileceğiniz kadar dönün. Bu hareketi ilk defa başlayanlar 15 kere 2 set halinde, 1 hafta uygulayanlar ise her gün 30 ile 50 arası 2 set halinde yapmalıdır. Bel bölgesindeki yağların yakımını hızlandıran bir harekettir.

 

Göbek Eritme Hareketi -2

Yere bağdaş kurarak oturun ve sırtınızı dikleştirin. Gözlerinizi kapatın ve deri bir nefes alarak karnınızı çekebildiğiniz kadar içine çekin. Nefesinizi iyice içinizde tutun sonra yavaşça nefesinizi verin. Bu hareketi ilk başlayanlar 10 kez 1 hafta geçtikten sonra 20 kez tekrarlamalı. Müzik dinlerken bile rahatça uygulayabileceğiniz yağ yakan bir harekettir.

 

Göbek Eritme Hareketi -3

Sırtınızın üstünde yere boylu boyunca uzanın ve kollarınızı yanlara avuç içleriniz yere değecek şekilde koyun. Dizlerinizi kırmadan ayaklarınızı yerden kaldırın, aynı anda ellerinizden destek alarak sırt bölgenizi de kaldırmaya çalışın. 15 saniye kadar bu şekilde bekleyin ve nefes vererek kendinizi yavaşça bırakın. 10 kez tekrar ile başlayın sonrasında her gün 1 – 2 tane arttırmaya çalışın.

 

Basen Eritme Hareketi -1

İnternetten kardiyo hareketlerini bularak her gün 30 dakika tempolu bir şekilde uygulayın. Bu kardiyo egzersizleri kısa sürede basen bölgenizi şekillendirecek ve yağ yakmanızı hızlandıracaktır.

 

Basen Eritme Hareketi -2

Asonsör  kullanımında uzak durarak her daim merdiven çıkın. Merdiven inip çıkmak basen bölgesinin incelmesini sağlarken bacaklarınızın da şekillenip güzel görünmesini sağlar. Ev hanımı iseniz apartmanınızın merdivenlerini günde kat oranına göre 3 – 4 kez çıkıp inin.

 

Basen Eritme Hareketi -3

Yürüyüşe çıktığınızda veya markete giderken adımlarınızı uzun tutun. Evde de uygulayabileceğiniz bu hareketi yaparken uzattığınız bacağı dizden kırarak arkada kalan bacağın düz şekilde kalması gerekir. Dizlerinizde herhangi bir rahatsızlık var ise öncelikle doktorunuza danışıp da bu hareketi uygulamalısınız.

 

Yazar: Tarih: 16 Ocak 2015 - 8:00:49 Kategori: Vücut Bakımı, Vücut Sıkılaştırma
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,