Cilt Bakımı Ve Güzellik
Göbek nasıl eritilir

GÖBEK ERİTME YOLLARI

 

Göbek yağları, çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak göbek bölgesinde biriken yağlar estetik açıdan kötü bir görünüme neden olmaktadır. Göbek bölgesinde yağlı bir doku oluşmaması ve bu dokunun giderilmesi için bir takım yollar mevcuttur.

 

Göbek yağları giyim konusunda da sorun yaratmaktadır. Kişiye rahatsızlık hissi veren bir görünüm yaşatır. Özellikle de bayanlar göbekli görünmekten hiç hoşlanmazlar. Giydikleri kıyafetleri göbeklerinden dolayı kendilerine yakıştırmazlar.
Balıketli olarak sınıflandırdığımız kişilerin birçoğunda göbek bölgesi yağlıdır.

 

Göbek yağlarını eritmek, vücudun diğer yağlı bölgelerini eritmekten daha zordur. Vücudun yağ kütlesi genellikle bu bölgede birikir. Yürüyüş yaparak veya küçük egzersiz hareketleri yaparak neredeyse göbek bölgesindeki yağları eritmek imkansızdır.

 

Göbek Eritme Yolları

 

1. Beslenme ile Göbek Eritme Yolları

 

Göbek bölgesinde biriken yağların eritilmesine en önemli faktör, yağlı yiyeceklerden uzak durmaktır. Ancak yağlı yiyecek tüketiminin kısıtlanması tek başına yeterli değildir. Ayrıca tuz, şeker ve un gibi gıdaların da tüketimi minimuma indirilmelidir. Bu üç beyaz gıdadan uzak durulmadığı müddetçe, göbek yağları erimesi mümkün değildir.

 

İlerleyen yaşlarda metabolizma hızı düşer. Genç yaşlarda yağlı beslenilse dahi, bünye bunu bir şekilde yakmaktadır. Ancak metabolizmanın çalışma hızının düştüğü ilerleyen yaşlarda çok fazla yemek yemek, vücudun hapsettiği yağ kütlesini yakamamasına neden olur. Göbek eritmek için beslenme düzene sokulmalı ve sıkı bir diyet uygulanmalıdır.

 

Göbek eriten diyetlere sadık kaldığınız müddetçe, göbek yağlarından kurtulursunuz, oluşumunu engellersiniz. Göbek eriten diyetler nelerdir, Zayıflama kategorimizi inceleyebilirsiniz. Sizler için bu kategorimizde de yer alan örnek bir göbek eritme diyeti sunduk.

 

Göbek Eriten Zayıflama Diyeti

 

 • Kahvaltı (08.00-09.00): 2 dilim ekmek, maydanoz, beyaz peynir ve yeşil çay.
 • Ara Öğün: 2 adet ceviz.
 • Öğle Yemeği (12.00-13.00) 1 tabak döner, 1 dilim ekmek ve az yağlı salata.
 • Ara Öğün: Yarım paket form bisküvi.
 • Akşam Yemeği: (17.00-18.30) 1 porsiyon sebze yemeği, 1 dilim kepek ekmek ve yağsız salata.

 

2. Egzersiz ile Göbek Eritme Yolları

 

Düzenli olarak yapılan egzersiz hem formda kalmanızı, hem sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı hem de göbek yağlarından kurtulmanızı sağlar. Dümdüz bir göbeğe sahip olmak için spor yapmak şart. Estetik ve yağ aldırma işlemlerine gerek duymadan egzersiz ile dümdüz bir göbeğe kavuşabilirsiniz.

 

Göbek eriten hareketler hakkında daha detaylı bilgiler için Vücut Sıkılaştırma bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

1-Göbek eritmek için en etkili ve en bilinen yöntem mekiktir. Mekik çekerken karın kaslarınız oldukça kasılır. Zamanla yağ yakmaya başlarsınız. Günde 3 set halinde 10ar kere yapacağınız mekik hareketi ile; düz bir karına kavuşabilirsiniz. Göbek eritmek için mekik çekerken dikkat etmeniz gereken kısım karın kaslarınızdan yardım almaktır. Kol ve ayaklardan aldığınız yardımlarla yapacağınız hareketin sonuçları daha geç görülür.

 

2-Yere sırt üstü pozisyonda uzanın. Ayağınız yere basacak şekilde bacaklarınızı hafif kıvırın. Kollarınızı yukarı doğru uzatarak pozisyon alın. Tıpkı mekik hareketi gibi yerden yavaşça uzanarak öne ve geri doğru hareketlerle karın kaslarınızın çalışmasını sağlayın. Mekik çekme hareketinden farkı, daha az yorucu olmasıdır.

 

Göbek eritmek ev hanımları için imkansız görünür. Ancak aksi durum söz konusudur. Her gün ev işleri ile uğraşan ev hanımları da ciddi bir şekilde göbek eritebilirler. Evde olmak kadınlar için bir dezavantaj gibi görülüyor, ancak ev işleri ciddi bir kalori yakılmasını sağlamaktadır. Göbek bölgesinde biriken yağ kitlesini, ev işleri yaparak da yakabilirsiniz.

 

3. Masaj ile Göbek Eritme Yolları

 

Göbeğe uygulanan bazı masaj teknikleri ile de göbek yağlarından kurtulmak mümkündür. Göbek bölgesinin kişinin kendi tarafından uygulanacak baskı hareketleri ile, yağ yakmak olanaksız değildir. Göbek bölgesine baskı uygulandığı zaman hareketlenme vermiş olursunuz. Bu da göbek bölgenizin terlemesine yol açar. Göbek bölgesine sarılacak olan havlu terlemeyi artırır, terleyen bölge yağ yakmaya başlar.

 

4. Doğal Göbek Eritme Yolları

 

 • 1 tatlı kaşığı portakal yağı
 • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı

 

Evde hazırlayacağınız bitkisel karışımlar ile de göbek bölgesi yağlarından kurtulabilirsiniz. Yukarıda saydığımız malzemeleri karıştırdıktan sonra; karın bölgenizin tamamına yayın ve streç filmle kapatın. Bu şekilde yarım saat beklemeniz gerek. Daha sonra ılık bir duş alarak, karşımı cildinizden çıkarın. Karın bölgesi yağlarının yakılmasında çok etkili bir karışımdır. Spordan sonra uygulamanız daha iyidir.

 

Göbek Eritmek İçin Uygulanan Maskeler

 

Tarif 1

 

 • 2 tatlı kaşığı limon suyu
 • 4 tatlı kaşığı susam yağı
 • 2 tatlı kaşığı biberiye yağı

 

Tavsiye edilen miktarlarda yukarıdaki malzemeleri karıştırın. Elinize bir parça pamuk alın ve bu karışıma batırın. Daha sonra pamuğu göbek bölgenizde hafif baskı uygulayarak ve arada masaj yaparak gezdirin. 40 dakika sonra karın bölgesini durulayın. Haftada 2-3 defa bu maskeyi uygulamak ciddi bir şekilde göbek bölgesi yağlarından kurtulmanızı sağlar.

 

Tarif 2

 • 1 tatlı kaşığı defne yağı
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı

 

Tavsiye edilen miktarlarda bitkisel yağları karıştırın. Parmaklarınızı karışıma batırarak masaj uygulaması ile birlikte göbeğinize sürün. Karışımı uygularken karnınızda hafif bir yanma ve kaşıntı hissedeceksiniz, endişe etmeyin. 15 dakika sonra karın bölgenizi yıkayın. Bu bitkisel maskeyi özellikle spor sonrası uygulamak çok daha etkili olacaktır.

Yazar: Tarih: 29 Nisan 2016 - 8:53:40 Kategori: Diyet, Diyet Tarifleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,