Göbek Eritme Diyeti

Hem kadınlarda hem de erkeklerde, sağlığı tehdit edecek unsurlardan en önemlisi kilo problemleridir. Bölgesel yağlanma olarak da ele alınabilen fazla kilolar, toplandıkları bölgelere göre değişiklik gösterebilmekte ancak sağlık için en tehdit edici unsur göbek bölgesinde toplanan yağlar sayesinde oluşmaktadır.

Göbekteki yağlanmaya bir an önce çözüm bulunmalı ve iyi bir diyet desteğiyle bu bölgedeki yağlanmadan kurtulunmalıdır. Çünkü göbekteki yağlanmalar genel olarak vücutta organların çevresini sarmaya başlamakta, çalışma potansiyellerini etkilemekte; kolon kanseri, uyku apnesi, tip 2 diyabet gibi hastalıkların oluşmasına ortam sağlamaktadır. Bahsettiğimiz olumsuzluklarla karşılaşmamak için mutlaka göbek eritme diyet programlarından biri uygulanmalıdır.

Göbek eriten diyet listesi örneği

1 hafta boyunca her gün aynı programın uygulanması gerekmektedir.

Kahvaltı : Üç çorba kaşığı miktarında sade müsli, iki yemek kaşığı miktarında yulaf ezmesi, bir su bardağı miktarında az yağlı keçi sütü ve bir tatlı kaşığı miktarında az öğütülmüş keten tohumu

Ara öğün : Üç adet ceviz içi ve bir adet orta boylarda yeşil elma

Öğle : 150 gram miktarında ızgara şeklinde pişirilmiş yağsız ve derisiz tavuk eti veya hindi eti, bir kase miktarında salata ve bir porsiyon miktarında közlenmiş acı sivri biber (porsiyon olarak en fazla4-5 adet sivri biber tüketilmelidir.)

Ara öğün : İçerisine toz şeklinde tarçın eklenmiş bir fincan miktarında az yağlı keçi sütü ve dört adet kuru kayısı

2. Ara öğün : (İlk ara öğünden 2-3 saat sonra yapılmalıdır)  İki adet grissini, bir fincan miktarında rezene çayı ve sekiz adet orta boylarda çilek

Akşam : Bir porsiyon miktarında bulgurlu semizotu ve bir porsiyon miktarında da salata

3. Ara öğün : (2. ara öğünden 2-3 saat sonra yapılmalıdır) Bir adet yeşil elma


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.