Cilt Bakımı Ve Güzellik
Hangi cilde hangi gece kremleri kullanılır

HANGİ CİLDE HANGİ GECE KREMİ KULLANILMALI

Gece kremleri gündüz kremlerinden daha etkili sonuçlar verir. Cildinizin daha genç ve geç yaşlanmasını istiyorsanız gece krem sürmeden yatmamaya özen göstermelisiniz. Gece kremleri pürüzsüz, gergin ve kırışıksız ciltler için ideal kremlerdir.

Cildimizin geceleri kendiliğini yenilediğini göz ardı etmeyelim. Bu yüzden gece cilde yapılan bakım gündüz yapılan bakıma göre 2 kat fazla etki ediyor. Gündüz kirli havanın güneşin ya da dış etkenlerin verdiği zararları gece cilt düzeltiyor. Gece siz uyurken cildinizin kan dolaşımı daha aktif hale geliyor bu yüzden cilt tipinize ve cildinizin ihtiyacı olduğu bir kremi seçmeniz daha çok özen istiyor.

Gece Kremleri Cildi Nasıl Etki Ediyor ?

Gece sürülmesi için üretilen gece kremleri içerikleri oldukça zengin olduğu için kullanılması ayrı bir zorunluluk katıyor. Gündüz kremleri nemlendirme ve güneş koruyucu özellik taşırken gece kremleri cildi yenileyip tazelemek için çalışıyor. Bunun için gece kremleri ayrı bir özellik taşıyor.

Hangi Cilde Hangi Gece Kremi Kullanılmalı ?

Gece ve gündüz kullandığınız kremlerin aynı olmamasına özen gösterin. Çünkü gece kremleri daha yağlı oldukları için cildinize farklı markalardan aldığınız gece ve gündüz kremleri bakım yapayım derken zarar vermenizi sağlayabiliyor. Bir çok marka gündüz ve gece kremini birlikte önerirler. Sebebi ise yukarıda yazdığım yağlı olmasıdır. Yaş baz alınırsa 20 yaşını geçmiş her bayanın gece kremi kullanması gerekiyor.

Kuru ciltlere sahipseniz alacağınız gece kreminiz nemlendirici özelliğinin yüksek olması gerekiyor.

Cildiniz yağlı ise alacağınız yerdeki uzmana danışarak yağsız gece kremlerini tercih etmeniz gerekiyor.  . Yağlı ciltlerin ihtiyacı yağı ve nemi engelleyen gece kremleri olmalıdır. Bu cilt tipleri alın ve çenede yağ dokusu fazla olan ciltlerdir. Yanak bölgeleri genellikle kuru ve hassastır.

Eğer cildiniz karma ise dikkat etmeniz gereken nokta alın burun ve çene bölgenizde hafif nemlendirici yanaklarınızda ise zengin içerikli gece kremi kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız