Cilt Bakımı Ve Güzellik
Fondöten Sürerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fondöten Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyajın ana temasıdır fondöten. Yüzdeki lekeleri, kırışıklıkları, sivilceleri saklayan fondöten yüzü güzel göstermenin ilk şartıdır. Bu nedenle fondöten nasıl sürülür? Fondöten sürerken nelere dikkat edilmeli? sizlerle paylaşmak istedik.

 

Fondöten Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

3 Ton Olarak Gölgelendirin

Kontör yapmak ten makyajının olmazsa olmazı. Yüzünüzün şeklini değiştiren kontör kimi zaman yüzü ince gösterebiliyor kimi zaman daha dolgun. Bu teknikler ile cildinizi daha düzgün gösterebilirsiniz.

 

3 farklı fondöten rengini önceden ayarlayın ve tüm yüzünüze farklı olarak harmanlayıp uygulayın. Açık tonları çene ve elmacık kemiklerine uygularken elmacık kemiklerinin altına ve alın bölgesine 1 – 2 ton koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

 

Farklı Tonlar Uygulamayı İhmal Etmeyin

Cildinize uyguladığınız fondöten güneşin yüzünüze düşüş açısına göre farklılık gösterebilir. Bu farkı ortadan kaldırmak için 2 ton kullanarak gölgeleri ve açık görünmesi gereken yerleri ayarlamalısınız.

 

Cilt Tipine Uygun Fondöten Seçimi

Fondöten seçimi yaparken cilt tipinize uygun olmasına özen gösterin. Cildinize göre yağlı, kuru veya karma özellikli fondötenleri tercih edebilirsiniz. Kuru ciltler likit fondötenleri tercih ederken yağlı ciltler pudra içerikli fondötenleri kullanmalılar.

 

Fondöten Fırçanız Yuvarlak Olsun

Fondöteni cildinize karmakarışık sürmemelisiniz. Yuvarlak fondöten fırçaları fondötenin cildinizde dalgalanmasını önleyecektir.

 

Tek Yön Uygulayın

Fondöteni uyguladıktan sonra yüzde bulunan ayva tüylerin daha da dikkat çektiğini fark edersiniz. Uzmanların tavsiyesine göre fondöteni cilde uygulayıp yukarıdan aşağıya doğru uygulamak gözeneklerinizin dolmasını engeller ve daha az belirgin hale getirir.

 

Yazar: Tarih: 8 Ocak 2015 - 6:00:12 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,