Cilt Bakımı Ve Güzellik

Evde tonik hazırlamak
 • Yazar :
 • Tarih: 10 Mayıs 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Doğal & Kozmetik Ürünler
 • DOĞAL MALZEMELERLE  TONİK TARİFİ

  Cilt Bakımı için yapılan Toniklerin amacı; ciltteki gözenekleri sıkıştırmaktır. Geniş gözenekler her zaman için bayanların cilt sorunlarından biridir. Bu yüzden evdeki malzemeleri kullanarak doğal tonikler elde edebilirsiniz.

   

  Yüz için Doğal Tonik Nasıl Yapılır

  • Yarım çay bardağı Kuşburnu
  • Yarım çay bardağı su

  Tonik olarak su ve kuşburnunu eşit miktarda karıştırarak demlemelisiniz. Demledikten sonra bir şişede saklayabilirsiniz. Gece yatmadan önce bir pamuğa bu karışımı sürerek yüzünüzü silin.

  Kuşburnu bitkisinin gözenekleri sıkıştırdığı bilinen bir gerçektir. İçinde bulunan maddeler sayesinde uzun süreli kullanımlarda; gözenekleri temizleyerek sıkılaştırır.

   

  Yüz için Gülsuyu toniği

  • 2 çay kaşığı Gül suyu
  • 2 çay kağışı Sirke

  Gül suyu ve sirke karıştırılarak pamuk yardımı ile yüze sürülür. Özellikle de gözeneklerin bulunduğu bölgeye sürülmelidir. Her gün bu karışım cilde uygulanabilir. Sirke dolayısı ile reaksiyon görürseniz; kullanımını kesmelisiniz.

   

  Maden Suyundan Tonik Yapma

  • Maden suyu
  • Biberiye

  Biberiye bitkisi bir miktar alınarak suda demletilir. Demletilen su ile, maden suyu karıştırılır, İnce delikli bir şişeye boşaltılır. Her gün bu karışımla cildinizi silebilirsiniz. Gözenekleri kısa sürede doldurduğu için maden sodası çok faydalıdır. Biberiyenin faydası da; sivilceli ciltleri düzeltmektir. Bu toniği sivilceleri azaltmak içinde kullanabilirsiniz.

   

  Yüz  bakımı için Papatya toniği

  • Papatya
  • Su

  Bir tutam alınan papatya su içerisinde demlenir. Kaynayıncaya kadar suda kalır ve ılık hale gelene kadar bekletilir. Daha sonra papatya süzülerek; elde edilen su bir şişe içerisine alınarak; her gün kullanılır. Papatya bitkisi doğal bir temizleyici ve gözenek küçültücüdür.

   

  Dikkat : Sizde bu tariflerden herhangi birini seçerek, kendinize uygun bir tonik hazırlayabilirsiniz. Tonik, makyaj kalıntılarını çıkarmak için kullanılmaz. Öncelikle yüzünüzü makyajdan arındırıp; cildinizi kuruladıktan sonra; tonikle silebilirsiniz. Tonik gözenekler için fayda sağlar.

   

  Evde yapılabilen tonikler dışında; marketlerden veya kozmetik dükkanlardan elde edebileceğiniz tonikler de bulunur. Bazı bayanlar toniklerinin alkollü olmasını tercih ederler. Alkollü toniğe karşı cildi güzel reaksiyonlar veren bayanlar vardır. Sizinde cilt tipiniz buna yatkınsa; kozmetik sektöründen bir tonik edinebilirsiniz. Fakat en iyi tonik; evde hazırlanan toniklerdir. Doğadan gelen maddeler zararsızdır. Üstelik yapılışında kendi emeğiniz olduğu için, bakım günleriniz daha eğlenceli geçecektir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız