Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kalıcı tırnak beyazlatma yöntemleri

Evde Tırnak Beyazlatma

Tırnak beyazlatma için bir çok bayan mecburen oje kullanıyor. Ojeler sararan tırnakların görünümünü kapatırken bir yandan tırnakların daha çok sararmasını neden olur. Doğallıktan yana iseniz ve her daim bakımlı görünmek istiyorsanız sararan tırnakları beyazlatmak için vereceğimiz basit yöntemleri uygulayın.

 

Evde Kalıcı Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Diş Macunu Sararmaları Önlüyor

Küçük uçlu bir dış fırçasına diş macunundan fındık kadar sıkın ve tırnaklarınıza çok fazla güç uygulamadan fırçalayın. 1 – 2 dakika boyunca bütün tırnaklara uygulanan bu yöntem su ile yıkanıp temizlendikten sonra sararmaları hafifletir. Düzenli olarak 2 – 3 günde 1 tekrarlanırsa 1 haftanın sonunda sararmalar giderilecektir.

 

Oje Bazları Kullanın

Sigara ve oje kullanımı tırnakların sararmasına neden olur. Düzenli olarak tırnaklara oje bazı uyguladığınızda ojenin ve sigaranın verdiği zararlardan koruyabilirsiniz. Tırnaklarınızın sararmaması için oje bazını uyguladıktan sonra ellerinizi nemlendirin. Ellerin ve tırnakların kuru olması da sararmaların oluşmasına neden olur.

 

Karbonat ve Oksijenli Su

Karbonat ve oksijenli suyu koyu bir kıvamda oluncaya kadar karıştırın ve bu macun olan karışımı tırnaklarınızın üzerine koyun. 2 – 3 dakika tırnaklarda bekletip soğuk su ile ellerinizi yıkayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

 

Evde Tırnak Beyazlatma için Doğal Tarif

  • Karbonat ( 1 paket )
  • Limon suyu ( yarım )

Hazırlanışı: İki maddeyi karıştırın ve macun kıvamına getirin. Yumuşak bir diş fırçası ile karışımı tırnaklarınıza çok bastırmadan uygulayın. 1 – 2 dakika tırnaklarınızı fırçalamanız yeterlidir. Haftada 1 kere tekrarlanabilir.

 

Yazar: Tarih: 29 Aralık 2014 - 6:30:57 Kategori: El Ayak Bakımı, Tırnak Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,