Evde Kaş Boyama

EVDE KAŞ BOYAMA

Evde Kaş Boyama : Seyrek az kaşlara sahip olan bayanlar kaşlarını rahatlıkla vereceğimiz yöntemlerle evde kaşlarını boyayabilirler.

Evde kaşlarınızı boyamak istiyorsanız öncelikle ten renginiz yüz şekliniz ve kaşınızın şekli önemlidir. Ev ortamında çok para harcamadan kendi kaşlarınızı en doğal hali ile boyayabilirsiniz.

Evde Kaş Boyama İçin Gerekli Malzemeler

  • Boya fırçası veya Rimel
  • Boya geliştirici
  • Kaş boyası
  • Pamuk ped
  • Tonik
  • Boya lekesi sökücü

1.adım: Kaşlarınızı boyamadan önce yüzünüzdeki makyajı ve kiri arındırmalısınız. Yüzünüzde herhangi bir kalıntı olduğunda kaş boyanız uzun ömürlü olmaz ve istediğiniz etkiyi oluşturmaz.

2.adım: Kaşlarınızın rengi saçlarınızın rengi ile uyumlu olmalıdır. Eğer saçlarınız siyah ise kaşlarınızın ya siyah ya da koyu kahve tonlarında boyamalısınız. Saçlarınız sarı ise kaşlarınızı biraz açarak hafif gölgelendirme yapmalısınız.

3.adım: Öncelikle boyayı hazırlarken boya geliştirici ve kaş boyasını aynı anda karıştırmanız çok önemli. Çünkü aynı anda karıştırılmadığında boyanın kıvamı hamur gibi olmaz. Boya karıştırıldığı anda kaşlara uygulanmalıdır. 2 – 3 dakika bekletilirse etkisini azaltır.

4.adım: Kaş boyanızı kaşlara sürerken iyice dairesel hareketlerle yedirin. Boya kaş diplerine iyice girmeli.

5.adım: Kaşlarınızı boyadıktan 3 dakika sonra boyayı çıkarma işlemine geçilir. Pamuk ped ile fazlalık olan boya alınır. İstenen renk elde edilmedi ise kaş tekrar boyanabilir.

6.adım: Kaşlarınızın fazlalığını pamuk ped ile aldıktan sonra başka bir pamuk pedi leke sökücüye biraz bandırıp tekrar temizleyin.

7.adım: Kaş boyama işleminiz bittikten sonra fazla olan tüyleriniz temizleyin ve aralarda oluşan kaş boşluklarını bir kaş kalemi ile doldurun.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.