Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt bakımı için öneriler
 • Yazar :
 • Tarih: 27 Mayıs 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Cilt Bakımı
 • EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR

  Evde cilt bakımı yapılırken dikkatli davranmakta fayda vardır. Bazı maskeler hassas ciltlere ters tepki yaratabilir. Evde uygulanacak cilt bakımı maskeleri genelde pozitif sonuçlar verir. Evde Hazırlanabilecek Güzellik Maskesi tarifleri ile Cilt Bakım maskeleri.

   

  Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

  1- Evde cilt bakımı denilince, akla ilk gelen; kil maskeleridir. Kil maskesi cildin her türlü ihtiyacına cevap verir. Yalnız şu hususa dikkat edilmelidir. Kil; kuru ciltlere çok iyi gelmez. Yüzü kuruttuğu için; daha fazla kuruluk, kırışıklığa davetiye çıkarır. Kil maskesinin uygulanacağı alan, temiz ve yağlı olmalıdır. Yağlı ciltleri dengeye sokar ve lekelere çok iyi gelir. Kil maskesini su ile karıştırarak veya gül suyu ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra durulamanız uygundur.

   

  2- Evde uygulanan cilt bakımlarından biride siyah noktalara yönelik bakımlardır. Siyah noktaya sahip insanlar; ciltlerinde delik görünüm ve siyahlıklarla dikkat çekerler. Gözenekler tıkalı ve görüntü estetikten çok uzaktır. Siyah noktaların temizlenmesinde yoğurt maskesi etkilidir. Yoğurt cilde sürüldükten sonra; ovarak çıkarılırsa, siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz.

   

  3- Yumurta akı; evde uygulanan cilt bakımlarının içerisindedir. Hem siyah noktaları giderir. Hem de gözenekleri küçültür. Proteinlerin desteği ile cilt canlanır ve kendine gelir. Yumurta maskesinin ardından yapacağınız makyaj daha kaliteli gözükür. Birazda makyaj malzemelerinin kalitesine önem verirseniz; cildinizle birlikte anılabilirsiniz.

   

  4-Evde cilt bakımı  genellikle çok iyi sonuçlar verir. Cilde reaksiyon veren çok az malzeme vardır. Yanakları devamlı kızaran, kılcal damar barındıran bir cilt her maskeyi sevmeyebilir. Bunun için yumuşak malzemeler daha uygundur. Buğday yağı cilt üzerinde kullanılan en hafif yağlardan biridir. Bunun yanında kayısı yağı gibi bitkisel yağlarda cilt bakımında kullanılır. Fakat dikkatli olmanız gereken tek nokta; bu yağları tek başına kullanmamaktır. Pamuğu önce suda ıslatıp sıktıktan sonra; yağdan pamuğa damlatarak kullanmalısınız. Tek başına bazı yağlar yakıcıdır. Su ile seyreltilmesi gerekir.

   

  5- Evde cilt bakımı yaparken, detaylara dikkat ederseniz hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Yüzünü beyazlatmak isteyen esmer bayanlar doğal açıcı uygulamalar kullanırlar. Örneğin; domates maskesi cildin beyazlaşmasını sağlar. Fakat cilde reaksiyon gösteren maddelerden biri olarak bilinir. Ciltte kızarıklık ve kabartı oluşturursa; hemen yıkanmalıdır. Beyaz tenli bayanlar; daha fazla tehdit altındadırlar. Bu bakımları uyguladıkça, kendinize uygun maskeyi bulabilirsiniz.

   

  6- Evde yapılan maske cildinize çok iyi geldiyse bu maske sizin favori maskeniz olmalıdır. Diğer maskeleri de denemeliyim zihniyetinde olan bayanların ciltleri sorundan arınamaz. Size iyi gelen maske ile devam ederek; olağan üstü sonuçlar alabilirsiniz.

   

  Beyaz Kil Maskeleri

  Beyaz Kil Maskesi Tarifleri

  • 3 yemek kaşığı beyaz kil
  • 2 damla kayısı yağı
  • 3 damla zeytinyağı
  • Su

   

  Kil içerisine önce kayısı yağı, daha sonrada zeytinyağı ilave edilir. En son ılık su ilave edildikten sonra; krem kıvamında bir maske elde etmiş olacaksınız. Yüzünüze ince bir tabaka halinde sürdüğünüz kil maskesini 10 dakika bekletebilirisiniz. Haftada bir kere uygulanan kil maskesi; cildinizdeki lekelere ve siyah noktalara iyi gelecektir.

   

  Beyaz Kil Maskesi  

  • 1 çay kaşığı beyaz kil
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

   

  Malzemeler birbirine karıştırıldıktan sonra; cilde yavaş bir şekilde uygulanır. Ciltte kuruduğunda durulanır. Beyaz kil yüzünüzde yanma oluşturursa, fazla beklememeniz önerilir. Kuruduğunda maskenin olumlu etkilerini almış olacaksınız.

   

  Beyaz Kil Maskesi -2-

  • 2 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 tatlı kaşığı nişasta

   

  Bu malzemeleri karıştırdığınızda kendinize göre katı bir kıvam elde ederseniz; gül suyu miktarını artırarak, krem kıvamına getirmelisiniz. Hazırladığınız beyaz kil maskesi; cildinizdeki açılmış gözenekleri sıkılaştırır. Lekelerin görünümünü düzgünleştirir. 5 dakika beklettikten sonra yıkamanız gerekir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  15 kilo verdiren diyet
  7 Günde 15 Kilo Diyeti

  Bir hafta gibi kısa zamanda 15 kilo vermek istemez misiniz? 7 gün içerisinde 15 kilo verdiren diyet ile her gün ara öğünler 1 avuç meyve yiyebilirsiniz. Bu diyeti uygularken ana kural bol sıvı tüketmeniz 1 saat mutlaka gün içerisinde yürümelisiniz. Diyet uygularken bol bol çiğ sebze tüketmek her şekilde serbesttir.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  Hollywood diyeti yapanlar
  Hollywood Diyeti

  Hollywood diyeti tüm dünyada ünlü bayanların uyguladıkları ve formda kaldıkları diyet yöntemidir. Catherine Zeta Jones, Madonna, Sharon Stone ve daha bir çok ünlü isim bu diyet sayesinde bir ay içerisinde 12 kiloya yakın kilo verebiliyorlar.

  Detoks çorbaları
  Detoks Çorbası

  Bütün kış yağlı yiyeceklerle ve zararlı besinlerle beslediğimiz vücudumuzu şimdi arındırma zamanı. Yaz için zayıflamak istiyor ve vücudunuzu yaza hazırlamayı düşünüyorsanız önce vücudunuzu arındırmalı ardından diyet ve spor aktivitelerine geçmelisiniz. Kiloların vücudunuzdan çok daha kolay gittiğini göreceksiniz. Cilt.net olarak vücudunuzu arındıran detoks çorbası tariflerini sizler için veriyoruz.

  Zayıflamak ve zayıf kalmak için yapılması gerekenler
  Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

  Diyetlere devam ediyor veya yarım bırakıyorsanız, çok fazla egzersiz yapmıyor ve sürekli şişmanladığınızı düşünüyorsanız cilt.net olarak size önerilerimiz var. Zayıflamak ve zayıf kalmak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde listeledik.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız