Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Cilt bakımı için öneriler
 • Yazar :
 • Tarih: 27 Mayıs 2013
 • Kategori: Cilt Bakımı, Cilt Bakımı
 • EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR

  Evde cilt bakımı yapılırken dikkatli davranmakta fayda vardır. Bazı maskeler hassas ciltlere ters tepki yaratabilir. Evde uygulanacak cilt bakımı maskeleri genelde pozitif sonuçlar verir. Evde Hazırlanabilecek Güzellik Maskesi tarifleri ile Cilt Bakım maskeleri.

   

  Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

  1- Evde cilt bakımı denilince, akla ilk gelen; kil maskeleridir. Kil maskesi cildin her türlü ihtiyacına cevap verir. Yalnız şu hususa dikkat edilmelidir. Kil; kuru ciltlere çok iyi gelmez. Yüzü kuruttuğu için; daha fazla kuruluk, kırışıklığa davetiye çıkarır. Kil maskesinin uygulanacağı alan, temiz ve yağlı olmalıdır. Yağlı ciltleri dengeye sokar ve lekelere çok iyi gelir. Kil maskesini su ile karıştırarak veya gül suyu ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra durulamanız uygundur.

   

  2- Evde uygulanan cilt bakımlarından biride siyah noktalara yönelik bakımlardır. Siyah noktaya sahip insanlar; ciltlerinde delik görünüm ve siyahlıklarla dikkat çekerler. Gözenekler tıkalı ve görüntü estetikten çok uzaktır. Siyah noktaların temizlenmesinde yoğurt maskesi etkilidir. Yoğurt cilde sürüldükten sonra; ovarak çıkarılırsa, siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz.

   

  3- Yumurta akı; evde uygulanan cilt bakımlarının içerisindedir. Hem siyah noktaları giderir. Hem de gözenekleri küçültür. Proteinlerin desteği ile cilt canlanır ve kendine gelir. Yumurta maskesinin ardından yapacağınız makyaj daha kaliteli gözükür. Birazda makyaj malzemelerinin kalitesine önem verirseniz; cildinizle birlikte anılabilirsiniz.

   

  4-Evde cilt bakımı  genellikle çok iyi sonuçlar verir. Cilde reaksiyon veren çok az malzeme vardır. Yanakları devamlı kızaran, kılcal damar barındıran bir cilt her maskeyi sevmeyebilir. Bunun için yumuşak malzemeler daha uygundur. Buğday yağı cilt üzerinde kullanılan en hafif yağlardan biridir. Bunun yanında kayısı yağı gibi bitkisel yağlarda cilt bakımında kullanılır. Fakat dikkatli olmanız gereken tek nokta; bu yağları tek başına kullanmamaktır. Pamuğu önce suda ıslatıp sıktıktan sonra; yağdan pamuğa damlatarak kullanmalısınız. Tek başına bazı yağlar yakıcıdır. Su ile seyreltilmesi gerekir.

   

  5- Evde cilt bakımı yaparken, detaylara dikkat ederseniz hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Yüzünü beyazlatmak isteyen esmer bayanlar doğal açıcı uygulamalar kullanırlar. Örneğin; domates maskesi cildin beyazlaşmasını sağlar. Fakat cilde reaksiyon gösteren maddelerden biri olarak bilinir. Ciltte kızarıklık ve kabartı oluşturursa; hemen yıkanmalıdır. Beyaz tenli bayanlar; daha fazla tehdit altındadırlar. Bu bakımları uyguladıkça, kendinize uygun maskeyi bulabilirsiniz.

   

  6- Evde yapılan maske cildinize çok iyi geldiyse bu maske sizin favori maskeniz olmalıdır. Diğer maskeleri de denemeliyim zihniyetinde olan bayanların ciltleri sorundan arınamaz. Size iyi gelen maske ile devam ederek; olağan üstü sonuçlar alabilirsiniz.

   

  Beyaz Kil Maskeleri

  Beyaz Kil Maskesi Tarifleri

  • 3 yemek kaşığı beyaz kil
  • 2 damla kayısı yağı
  • 3 damla zeytinyağı
  • Su

   

  Kil içerisine önce kayısı yağı, daha sonrada zeytinyağı ilave edilir. En son ılık su ilave edildikten sonra; krem kıvamında bir maske elde etmiş olacaksınız. Yüzünüze ince bir tabaka halinde sürdüğünüz kil maskesini 10 dakika bekletebilirisiniz. Haftada bir kere uygulanan kil maskesi; cildinizdeki lekelere ve siyah noktalara iyi gelecektir.

   

  Beyaz Kil Maskesi  

  • 1 çay kaşığı beyaz kil
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

   

  Malzemeler birbirine karıştırıldıktan sonra; cilde yavaş bir şekilde uygulanır. Ciltte kuruduğunda durulanır. Beyaz kil yüzünüzde yanma oluşturursa, fazla beklememeniz önerilir. Kuruduğunda maskenin olumlu etkilerini almış olacaksınız.

   

  Beyaz Kil Maskesi -2-

  • 2 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 tatlı kaşığı nişasta

   

  Bu malzemeleri karıştırdığınızda kendinize göre katı bir kıvam elde ederseniz; gül suyu miktarını artırarak, krem kıvamına getirmelisiniz. Hazırladığınız beyaz kil maskesi; cildinizdeki açılmış gözenekleri sıkılaştırır. Lekelerin görünümünü düzgünleştirir. 5 dakika beklettikten sonra yıkamanız gerekir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  Fazla yağlardan kurtulmak için uygulanan Selahattin dönmez diyeti
  Selahattin Dönmez Diyeti

  Selahattin Dönmez diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verin. Fazlalık yağlarınızdan kısa zamanda kurtulmak için uygulayacağınız diyet programı ile kısa zamanda istediğiniz ölçülere sahip olacaksınız. Aktarlar uzmanı Selahattin Dönmez diyeti cilt.net’te sizler için.

  Çikolatalı diyet tarifi
  Çikolata Diyeti

  Çikolata diyeti ile hem keyifli bir diyet uygulayacak hem de ideal kilonuza kavuşacaksınız. Çikolatadan vazgeçemeyenlerin kurtarıcısı olacak çikolata diyeti 1 ayda 5-6 kilo vermenizi sağlayacak.

  Göbek yağlarını eriten salatalık çayı tarifi
  Salatalık Çayı Nasıl Yapılır?

  Ünlü doktor Fevzi Özgönül obezite çalışmalarında salatalık çayının göbek yağlarını eritmede çok başarı sağladığını bir çok kişinin göbeğindeki yağlardan salatalık çayı sayesinde kurtulduğunu dile getiriyor. Bizde cilt.net olarak salatalık çayı nasıl hazırlanır? Sizler için yazdık.

  Avşar kızının harika diyeti
  Hülya Avşar Diyeti

  Ekranlarda harika fizikleri ile karşımıza çıkan ünlülere çoğu zaman özeniriz. Peki ünlüler bu kadar zayıf kalmayı nasıl başarıyor derseniz işte size Hülya Avşar diyeti. Cilt.net olarak paylaştığımız bu diyet 1 günlüktür ve 7 gün boyunda tekrarlanır sonra 3 gün ara verilerek tekrar 7 gün tekrarlanır.

  Bitkilerden faydalanarak iştahınızı açabilirmisiniz.
  İştah Açıcı Bitkiler

  İştah açıcı bitkiler sayesinde kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. İştah azlığı; zamanla her tülü hastalığın oluşmasına ve kişide direncin düşmesi yani enerji azlığının ortaya çıkmasına neden olur. Cilt.net olarak iştah açıcı bitkileri sizler için araştırdık.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız