Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt bakımı için öneriler
 • Yazar :
 • Tarih: 27 Mayıs 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Cilt Bakımı
 • EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR

  Evde cilt bakımı yapılırken dikkatli davranmakta fayda vardır. Bazı maskeler hassas ciltlere ters tepki yaratabilir. Evde uygulanacak cilt bakımı maskeleri genelde pozitif sonuçlar verir. Evde Hazırlanabilecek Güzellik Maskesi tarifleri ile Cilt Bakım maskeleri.

   

  Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

  1- Evde cilt bakımı denilince, akla ilk gelen; kil maskeleridir. Kil maskesi cildin her türlü ihtiyacına cevap verir. Yalnız şu hususa dikkat edilmelidir. Kil; kuru ciltlere çok iyi gelmez. Yüzü kuruttuğu için; daha fazla kuruluk, kırışıklığa davetiye çıkarır. Kil maskesinin uygulanacağı alan, temiz ve yağlı olmalıdır. Yağlı ciltleri dengeye sokar ve lekelere çok iyi gelir. Kil maskesini su ile karıştırarak veya gül suyu ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra durulamanız uygundur.

   

  2- Evde uygulanan cilt bakımlarından biride siyah noktalara yönelik bakımlardır. Siyah noktaya sahip insanlar; ciltlerinde delik görünüm ve siyahlıklarla dikkat çekerler. Gözenekler tıkalı ve görüntü estetikten çok uzaktır. Siyah noktaların temizlenmesinde yoğurt maskesi etkilidir. Yoğurt cilde sürüldükten sonra; ovarak çıkarılırsa, siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz.

   

  3- Yumurta akı; evde uygulanan cilt bakımlarının içerisindedir. Hem siyah noktaları giderir. Hem de gözenekleri küçültür. Proteinlerin desteği ile cilt canlanır ve kendine gelir. Yumurta maskesinin ardından yapacağınız makyaj daha kaliteli gözükür. Birazda makyaj malzemelerinin kalitesine önem verirseniz; cildinizle birlikte anılabilirsiniz.

   

  4-Evde cilt bakımı  genellikle çok iyi sonuçlar verir. Cilde reaksiyon veren çok az malzeme vardır. Yanakları devamlı kızaran, kılcal damar barındıran bir cilt her maskeyi sevmeyebilir. Bunun için yumuşak malzemeler daha uygundur. Buğday yağı cilt üzerinde kullanılan en hafif yağlardan biridir. Bunun yanında kayısı yağı gibi bitkisel yağlarda cilt bakımında kullanılır. Fakat dikkatli olmanız gereken tek nokta; bu yağları tek başına kullanmamaktır. Pamuğu önce suda ıslatıp sıktıktan sonra; yağdan pamuğa damlatarak kullanmalısınız. Tek başına bazı yağlar yakıcıdır. Su ile seyreltilmesi gerekir.

   

  5- Evde cilt bakımı yaparken, detaylara dikkat ederseniz hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Yüzünü beyazlatmak isteyen esmer bayanlar doğal açıcı uygulamalar kullanırlar. Örneğin; domates maskesi cildin beyazlaşmasını sağlar. Fakat cilde reaksiyon gösteren maddelerden biri olarak bilinir. Ciltte kızarıklık ve kabartı oluşturursa; hemen yıkanmalıdır. Beyaz tenli bayanlar; daha fazla tehdit altındadırlar. Bu bakımları uyguladıkça, kendinize uygun maskeyi bulabilirsiniz.

   

  6- Evde yapılan maske cildinize çok iyi geldiyse bu maske sizin favori maskeniz olmalıdır. Diğer maskeleri de denemeliyim zihniyetinde olan bayanların ciltleri sorundan arınamaz. Size iyi gelen maske ile devam ederek; olağan üstü sonuçlar alabilirsiniz.

   

  Beyaz Kil Maskeleri

  Beyaz Kil Maskesi Tarifleri

  • 3 yemek kaşığı beyaz kil
  • 2 damla kayısı yağı
  • 3 damla zeytinyağı
  • Su

   

  Kil içerisine önce kayısı yağı, daha sonrada zeytinyağı ilave edilir. En son ılık su ilave edildikten sonra; krem kıvamında bir maske elde etmiş olacaksınız. Yüzünüze ince bir tabaka halinde sürdüğünüz kil maskesini 10 dakika bekletebilirisiniz. Haftada bir kere uygulanan kil maskesi; cildinizdeki lekelere ve siyah noktalara iyi gelecektir.

   

  Beyaz Kil Maskesi  

  • 1 çay kaşığı beyaz kil
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

   

  Malzemeler birbirine karıştırıldıktan sonra; cilde yavaş bir şekilde uygulanır. Ciltte kuruduğunda durulanır. Beyaz kil yüzünüzde yanma oluşturursa, fazla beklememeniz önerilir. Kuruduğunda maskenin olumlu etkilerini almış olacaksınız.

   

  Beyaz Kil Maskesi -2-

  • 2 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 tatlı kaşığı nişasta

   

  Bu malzemeleri karıştırdığınızda kendinize göre katı bir kıvam elde ederseniz; gül suyu miktarını artırarak, krem kıvamına getirmelisiniz. Hazırladığınız beyaz kil maskesi; cildinizdeki açılmış gözenekleri sıkılaştırır. Lekelerin görünümünü düzgünleştirir. 5 dakika beklettikten sonra yıkamanız gerekir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  kilo verme yöntemleri
  Hızlı Ve Kalıcı Kilo Verme

  Kalıcı kilo vermek için vereceğimiz 30 öneri ile rahatlıkla verdiğiniz kiloları koruyabilir tekrar kilo almadan istediğiniz zayıf vücutla hayatınıza devam edebilirsiniz. Cilt.net olarak kalıcı kilo verme önerilerini sizler için hazırladık.

  Çikolata diyeti tarifi
  Selahattin Dönmez Çikolata Diyeti

  Selahattin Dönmez çikolata diyetinde çikolata yiyerek de rahatça kilo verilebileceğini söylüyor. Bu diyet sayesinde çikolatadan vazgeçemeyenler az da olsa bu keyiften uzak kalmıyor. Selahattin Dönmez çikolata diyeti posta okurları ile paylaşılmış bizde cilt.net olarak 3 günlük çikolata diyetini sizler için yazıyoruz.

  Keten tohumu içerek zayıflama
  Keten Tohumu ile Zayıflama

  Keten tohumunun zayıflamaya etkisi tok tutması nedeniyle gerçekleşmektedir. İçinde B12 vitamini, omega 3 ve omega 6 bulunduran keten tohumu sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Keten tohumu ile nasıl zayıflanır? Merak edenler aşağıda vermiş olduğumuz tarifi uygulayarak kısa sürede fazla kilolarından kurtulabilir.

  Karbonatlı suyun zayıflamaya faydaları
  Karbonatın Zayıflamaya Faydaları

  Karbonat cilt üzerinde temizleyici olarak kullanılabildiği gibi zayıflamaya olan faydaları da bayanlar arasında sıklıkla dile getirilmektedir. Karbonattan faydalanarak kilosunu korumaya çalışan bayanlar günün belli bir saatinde karbonatlı su içerek formda kaldıklarını belirtmektedirler. Karbonatın zayıflamaya faydaları tüm detayları ile Cilt.net de.

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız
  Bumerang - Yazarkafe